23.07.2014 00:02:10
Hokejisté Slavie vyjeli na led, nechyběl ani navrátilec Vlasák
Praha (ČTK) - Pod vedením nových trenérů a se značně obměněným kádrem zahájili dnes přípravu na ledě hokejisté extraligové Slavie, mezi nimiž nechyběl navrátilec Tomáš Vlasák. Prvnímu bruslení předcházela devítitýdenní dřina na suchu, kterou Pražanům zpestřily speciální kolečkové brusle.
"Ta příprava je teď hodně zaměřená hlavně na techniku bruslení, následovat budou kondiční věci a pak se budeme muset věnovat i věcem, které souvisí se změnou kluziště (posunutí modrých čar). Bude potřeba to vstřebat, protože ta hra bude určitě trochu jiná," řekl ČTK asistent trenéra a bývalý vynikající útočník Josef Beránek.
Společně s koučem Ladislavem Lubinou přivítali na startu současné fáze přípravy okolo třiceti hráčů. Nově přibyli útočníci Jan Heřman z německého celku ERV Chemnitz a Petr Stloukal, jenž hrál naposledy ve Finsku, kteří se budou v nejbližších týdnech ucházet o smlouvy. Klub již naopak nadále nepočítá s bekem Petrem Šenkeříkem, který se rozhodl zkusit angažmá v jiném klubu tuzemské nejvyšší soutěže.
"Jsou tu někteří kluci, co to mají na zkoušku. A samozřejmě je tu pro ně šance udělat ten první tým. A celou dobu se bavíme o tom, že bychom rádi získali ještě jednoho kvalitního centra. Těch variant je hodně, čeká nás ohledně toho důležitá schůzka s majitelem," prozradil Beránek.
Situace ve Slavii po období nejistoty ohledně majitele klubu se stabilizovala. "Už ta příprava na suchu probíhala s určitým kádrem a kluci pracovali dobře, ta situace se uklidnila. Dnes jsou ještě testy a uvidíme, co nám řeknou, ale s tím, jak hráči pracovali, můžeme být spokojení," pochvaloval si Beránek.
Věří, že hráčům pomohla novinka se zařazením speciálních kolečkových bruslí. "Ten trénink na nich je samozřejmě trošku jiný, ale přece jen se to pohybem na nich podobá více klasickým bruslím než na inlinech. A kluci měli takhle rozdělený ten blok běhání, jehož by bylo hodně. A je důležité, když ta pestrost trošku rozbije tu dennodenní dřinu. Seveřané to používají pořád, tak věříme, že to pomůže i nám," přiblížil Beránek.
Postupně mu s Lubinou krystalizují i představy o tom, jak by měl tým vypadat na ledě. "Složení formací je jednou z věcí, o které se trenéři průběžně baví už od začátku. Pro nás dva je důležité, že na to máme stejný pohled - chceme hrát stejný hokej a k tomu je potřeba si vybírat vhodné hráče. Těch ale není zase tolik, takže si myslím, že je to daleko více o té práci s hráči," prohlásil čtyřiačtyřicetiletý Beránek.
Spolupráci s Lubinou si zatím nemůže vynachválit. "Funguje nám to zatím výborně. Je tam i ten určitý správný respekt a věřím, že to bude fungovat," uvedl Beránek.
Podrobně rozdělené kompetence zatím ještě nemají. "Že by třeba jeden měl na starosti obránce, druhý útočníky, to jsme si zatím konkrétně nenastavili, nemáme dané ani to, kdo je tady hlavní šéf a kdo ten druhý. Tyhle věci postupně přijdou, důležité je, že zatím fungujeme dobře," pochvaloval si Beránek.

Program přípravných zápasů:
4. srpna: Slavia Praha - Plzeň,
5. srpna: Slavia Praha - Liberec,
8. srpna: Slavia Praha - Záhřeb,
12. srpna: Slavia Praha - Vladivostok,
14. srpna: Ženeva - Slavia Praha (v Le Sentier),
15. srpna: Fribourg-Gottéron - Slavia Praha (v Le Sentier),
24. srpna: Slavia Praha - Klagenfurt,
26. srpna: Plzeň - Slavia Praha,
28. srpna: Liberec - Slavia Praha,
4. září: Karlovy Vary - Slavia Praha.


autor sportovni.infoblog.cz @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se