21.06.2013 21:37:35
Dočkáme se zákona o hazardu?
Senátní Klub pro obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí nepodpořil novelu zákona o hazarduPraha 21. 6.: Senátní Klub pro obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí nepodpořil včera novelu zákona č. 202/ 1990 Sb. o loteriích a jiných podobných hrách. Předložená a Senátem schválená vládní novela totiž neřeší to nejdůležitější, čímž podle senátorů je skutečné regulování a zdanění hazardu.

Senátor Stanislav Juránek řekl: „Toto stanovisko není namířeno proti podpoře sportu a sportovců, ale vychází z principiálního postoje KDU-ČSL k problematice hazardu. Společnosti provozující hazardní hry a parazitující na lidské bídě budou i podle schválené novely nadále v pozici donátora různých činností, včetně sportu, které se budou ucházet o jejich podporu.“

Podle senátorů je třeba, aby výnosy ze zdanění hazardu byly pod úplnou kontrolou státního rozpočtu. Ekonomické dopady hazardu mají devastující dopady na tisíce rodin a počítají se na desítky miliard korun, nevyčíslitelný rozsah morálních škod nepočítaje.
autor www.vaclav-prokupek.eu @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se