01.05.2013 22:02:19
Připravuje se vznik nové pravice v ČR - bez kmotrů!
O skutečnosti, že pravice v ČR prochází krizovým obdobím svědčí aktuální výsledky šetření společnosti SANEP. Jak vyplývá z exkluzivního průzkumu této společnosti téměř třetina (28,9%) pravicových voličů či příznivců pravicově orientovaných stran sdílí názor, že pravice v porevolučním vývoji ČR zcela selhala. Samotná ODS pak zklamala 51,5% voličů či příznivců pravicově orientovaných stran. Dle názoru 28,5% respondentů, kteří představují názor pravicových voličů či příznivců pravicově orientovaných stran, pravici ČR zcela pohřbila ODS a premiér Petr Nečas. Tvrzení, že pravicoví politici mají zájem na vybudování silného a stabilního státu pak sdílí jen 16,2% pravicově smýšlejících obyvatel ČR. Důvěru v pravicové politiky pak má 45,2% pravicových voličů či příznivců pravicově orientovaných politických stran.

Zajímavým zjištění je také skutečnost, že v souhrnu 15,2% pravicových voličů či příznivců pravicově orientovaných politických stran je natolik zklamáno pravicovými stranami a jejich představiteli natolik, že budou v příštích volbách uvažovat o volbě některé z levicových stran. Toto zjištění rozhodně není dobrou vizitkou polistopadového vývoje pravicových politických stran. Z celkového pohledu je zřejmé, že pravicově orientovaní voliči aktuálně vidí větší naději v TOP 09 (nikoliv však příliš) coby nejperspektivnější pravicové straně, než ve stávajícím pravicovém lídrovi ODS. Obecně kritický pohled na pravicovou politiku v ČR z pohledu pravicového elektorátu je tak důsledkem chování pravicových stran a jejich představitelů v polistopadovém vývoji ČR.

Exkluzivní internetový on/off-line průzkum byl proveden ve dnech 13. – 17. března 2013 na vybrané skupině 5.833 dotázaných, kteří představují pravicové voliče či sympatizanty pravicově orientovaných stran ve věku 18+ let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci respondentního panelu více jak 200 tisíc registrovaných uživatelů 21.612 dotázaných. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v rozmezí +-2,5%. Kontrola daného vzorku byla provedena triangulační datovou metodou.

A co s tím? Je na čase, aby vznikla nová pravicová strana či hnutí, které bude respektovat potřeby i těch sociálně slabších a především se pokusí obnovit střední příjmovou vrstvu v naší zemi. Historická tradice velí poohlédnout se po voličích na venkově (viz. Agrární strana), ve městech (viz. Národní demokraté), nové zkušenosti by pak měli nové pravicové politické hnutí postavit na základech nestrannosti a odbornosti.

Zdroj: sanep.cz, agrarnistrana.cz, nestranici.org


autor www.vaclav-prokupek.eu @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se