14.04.2013 20:02:53
Kvitová v Katovicích nevyhrála
Nejvýše nasazená hráčka dnes prohrála ve finále turnaje WTA tour v polských Katovicích s Italkou Robertou Vinciovou 6-7 a 1-6. Zápas byl generálkou na semifinále Fed Cupu, v kterém české obhájkyně titulu budou hrát příští týden na antuce v PalermVe finále předvedly Kvitová s Vinciovou skvělý úvodní set. Češka prohrávala 1-3, ale pak přidala na důrazu a získala ztracený brejk zpět. Za stavu 4-4 odvrátila Kvitová tři brejkboly a začala občas praktikovat v současnosti již méně často užívanou útočnou hru servis - volej.

Set ale ztratila ve zkrácené hře, v které po zisku prvního bodu přišla i po chybách o pět míčů v řadě a sadu prohrála po hodině a devíti minutách.

Pak už Kvitová nedokázala čelit pestré antukové hře světové třináctky Vinciové. Italka téměř nechybovala, z forhendu trefovala rohy a ke konci úspěšně zkracovala hru za síť. Kvitová ve druhém setu prohrála dvakrát podání a získala jediný game. Odvrátila ještě dva mečboly, ale při třetím trefila síť.

Třiadvacetiletá Kvitová letos už ovládla turnaj v Dubaji, ale na syntetické antuce v katovické hale poslední krok neudělala. Světová osmička hrála své třinácté finále v kariéře a teprve potřetí odešla z titulového duelu poražena.