13.04.2013 21:17:32
Finále tenisového WTA ve slezkých Katovicích: Kvitová - Vinciová
Česká tenistka Petra Kvitová si zahraje letos podruhé o titul. Nejlepší česká hráčka plní roli turnajové jedničky premiérového turnaje v polských Katovicích a po výhře nad Rumunkou Alexandrou Cadantuovou 6-0 a 6-4 postoupila do finále. V tom se v neděli od 17:00 utká s Italkou Robertou Vinciovou a zápas bude generálkou na semifinále Fed Cupu příští týden v Palermu.

Do finále se třiadvacetiletá Kvitová probojovala potřinácté v kariéře a z předešlých dvanácti má výjimečnou bilanci - desetkrát získala titul a jen dvakrát odešla poražena. Letos už ovládla turnaj v Dubaji.

V semifinále v Katovicích přehrála osmá hráčka světa Kvitová Cadantuovou, která je na žebříčku až na 117. místě, díky své rychlé a agresivní hře. V prvním setu uštědřila soupeřce z kvalifikace za 29 minut "kanára".

Na začátku druhého setu bránila Rumunka marně podání sedmnáct minut a v deváté hře, v které byla Cadantuová opět blízko zisku gamu, se Rumunka po "prasátku" Kvitové dokonce téměř rozplakala.

Slabší chvilku si ale Kvitová vybrala od stavu 6-0 a 4-0, prohrála čtyři hry po sobě a nechala soupeřku nadechnout. Koncovka druhé sady už ale patřila favorizované Kvitové, která nakonec zvítězila 6-4.
První finalistkou se v Katovicích stala Roberta Vinciová, která si zahraje deváté finále na okruhu WTA. Italka v dnešním semifinálovém duelu s devatenáctiletou Annikou Beckovou zvítězila už za 49 minut 6-1 6-0.