29.03.2013 21:33:13
Juniorskaliga.cz: V Příbrami září Tomáš Vnuk!
PŘÍBRAM – Devatenáctiletý záložník 1. FK Příbram Tomáš Vnuk má za sebou poměrně složitou cestu do Juniorské ligy, která vedla přes západočeské kluby. Rychlonohý středopolař pochází z Města Touškov na okrese Plzeň – sever, městečka žijícího fotbalem, které ještě nedávno v Krajském přeboru Plzeňského kraje bojovalo o postup do divize. Nyní mateřský klub Tomáše Vnuka hraje 1.A třídu. V šestnácti letech si mladíka z Touškova vyhlédla Viktorie Plzeň, ale ve Viktorce Tomáš nedostal příležitost a zamířil do dalšího fotbalového městečka na severu Plzeňska, do Vejprnic.

Slavná Slavie Vejprnice ještě nedávno hrála divizi, pak ale sestoupila do krajského přeboru a v sedmnácti letech se v jejích barvách objevit právě i Tomáš Vnuk. Měl kupodivu štěstí, jelikož na jeho kariéru dohlížel zkušený trenér a bývalý výborný hráč Jindřich Dejmek. Předností Tomáše Vnuka je, že ve středu hřiště umí rozdávat balóny a posílat hráče do nebezpečných protiútoků. Je to klasický týmový hráč, který i přes smolné momenty, které kariéru každého sportovce provázejí, měl opět štěstí, že se v České republice zrodila Juniorská liga a ve Vejprnicích si ho vyhlédli funkcionáři 1. FK Příbram. „A tak jsem skočil U řeky Litavky, pod Brdy, ve středních Čechách, v Příbrami a jsem zde spokojený,“ tvrdí Tomáš Vnuk.

„Mým velkým vzorem je Brazilec Ronaldinho, kterého považuji za nejlepšího fotbalistu světa. A moje cíle? Pochopitelně bych se rád uplatnil pokud možno v nejvyšší soutěži u nás. Samozřejmě, že člověk myslí ještě mnohem výše, ale nechci to zakřiknout,“ tvrdí skromný Tomáš Vnuk, pro někoho nenápadný hráč, který ale naběhá ve středu pole celý zápas a dokazuje, že má skvělou kondici. V 21. kole Juniorské ligy, když Příbram hostila Bohemians 1905 aspiroval na hráče utkání, přestože za domácí nastoupili čtyři hráči z domácího ligového seniorského áčka.

Při posledním utkání ve 22. kole v Plzni se mu zápas už tolik nevydařil. V poločase byl střídán. Možná, že u něj hrála příliš velkou roli až přehnaná motivace proti západočeskému velkoklubu. Vždyť se západočeským fotbalem je jeho krátká juniorská kariéra úzce spjatá. „Jsem hodně vděčen tomu, že se rozběhla Juniorská liga a já při jejím rozjezdu mohu být. Je to pro mě nejvyšší soutěž, kterou jsem kdy hrál, a tak se pochopitelně snažím. Ne vždy to vyjde, ale snahu mě nikdo nemůže upřít,“ říká Tomáš Vnuk.

„U devatenáctiletých hráčů musíte počítat, že jejich výkony jsou jak sinusoida. Ostatně, sám si vzpomínám na tyto léta, kdy stačil jeden moment a mužstvo, v němž nebyli vyzrálí hráči se sesypalo a naopak někdy stačí, že mladíci dají kontaktní gól a jejich výkony stoupnou o sto procent,“ říká mládežnický trenér a bývalý hráč z klubu 1. FK Příbram František Barát.

To je zřejmě i případ pracovitého a velmi dobře kondičně připraveného záložníka juniorky 1. FK Příbram Tomáše Vnuka. Má skvělý potenciál a díky Juniorské lize může nyní svůj talent uplatnit. Mimochodem, Příbram si z Plzně nakonec přivezla cenný bod za remízu 2:2, přestože v poločase o dvě branky prohrávala. Tomáš Vnuk se ale dívá dopředu: „V juniorské lize nás čeká ještě dvanáct zápasů a to je dvanáct příležitostí ukázat, co ve mně i v celém týmu je. A to je určitě výzva!

Václav Prokůpek
autor www.vaclavprokupek.cz @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se