06.03.2013 20:01:03
Hokejová MOL liga - LIVE: HC Nové Zámky v semifinále!
HSC Csíkszereda - HC MIKRON Nové Zámky 5:3 (0:1,2:2,3:0)
02.03.2013 19:00

Prvý zápas sme hrali výborne, zaskočili sme súpera a vôbec to nebol hanebný výkon. Mali sme smolu a súper športové šťastie. Urobili hráči dve chyby a to rozhodlo o výsledku. Nám oťaželi nohy a naopak súper sa prebral. Mať trocha viacej športového šťastia, tak vyhráme. Ja by som len chcel aby si niekto vyskúšal po 14 hodinovej ceste autobusom, aj keď prídeme o deň skorej hrať dva zápasy po sebe. Ja som rozbitý doteraz a to som bol iba na "výlete" s družstvom. Klobúk dole pred chlapcami, čo v tejto sezóne predviedli a ešte určite neskladajú zbrane - hokejky a verím, že vybojujú ešte to, že sa znova pocestuje do Rumunska, kde sa bude rozhodovať. A na to potrebujú aj pomoc Vás - fanúšikov. V tomto zápase, tak ako sme prehrali sme mohli aj vyhrať. Športová šťastena tentokrát bola na strane súpera, ktorého podporovalo skoro 2000 divákov - bolo vypredané. Bola to búrlivá atmosféra, ktorú človek nezažije ani na extralige na Slovensku. V Csíkszerede majú fanúšikov, ktorí domácich hnali dopredu aj za stavu 1:3. Niekde by už domácich zatracovali a vôbec by ich nepovzbudzovali, treba si si brať z fanúšikov Csíkszeredy príklad, boli 6 hráč v poli. Domáci otočili zápas v 3. tretine, keď už našim dochádzali sily a vtedy sa robia aj chyby, ktoré rozhodli. Súper dával na 5:3 do prázdnej brány, kedy naši skúšali vyrovnať v hre bez brankára. Do konca sme bojovali o víťazstvo.

Strely: 42:30
Presilovky: 6:4

Góly:
01:25 0:1 BARCÁK
20:35 0:2 MIKHAILOV (HRUDIK, MAMONOVS)
33:45 1:2 TRANCA (BECZE, KMIT)
34:30 1:3 MAMONOVS (STEFANKA M., TELUSKINS)

94 TELUSKINS Sergejs D 1 2

HSC Csíkszereda - HC MIKRON Nové Zámky 7:0 (3:0,3:0,1:0)
03.03.2013 17:30

Tento zápas bol úplným opakom prvého. Tréner pozmenil zostavu s očakávaním oživenia, aby sme prekonali poslednú tretinu zo včerajška. Nevychádzalo nám nič. Naopak súperovi všetko. Už som si myslel, že ak strelia na vlastnú bránu aj tak bude gól v našej sieti a to vystrelili na bránu len 25x za zápas a dali 7 gólov!!! Posledný bola ukážková futbalová pätička ale rozhodcovia samozrejme nič nevideli a uznali jasne kopnutý gól korčuľou, nie že by to malo nejaký vplyv, ale keď sa niečo serie tak poriadne. Tento gól aj domáci diváci videli a vôbec si nezakričali, sami sa čudovali, čo rozhodcovia uznali. Na tento zápas treba zabudnúť a pustiť sa do súpera v stredu doma. Bolo to pokračovanie rozladenia z tretej tretiny predchádzajúceho dňa. Máme mladé mužstvo a 3/4 hráčov hrali po prvý krát play-off v mužskej súťaži, vôbec sa to nedá porovnať s play-off v extralige dorastu a juniorov. Je to tvrdšie a bojuje sa na ostrie noža, chlapci sa učia a dúfajme, že rýchlo a doma to súperovi vrátia. Aj v tomto zápase sme neboli o toľko horší ako súper 7:0 nie je výsledok hry na ľadovej ploche. Im vyšlo všetko aj čo "nechceli", nám vôbec nič. Nepomohla ani výmena brankára po 1. tretine. Dostali sme hneď dva smolné góly z toho jeden rukou, keď brániaci hráč v snahe zachytiť prihrávku si zrazil puk do brány. Bol to veľmi smolný zápas. A opäť návšteva ako hrom a neskutočné povzbudzovanie, dúfajme že sa toho dožijeme aj na našom zimáku.

Strely: 25:22
Presilovky: 7:5