17.02.2013 17:25:01
Senzační bronz pro Polsko!
Nové Město na Moravě (Žďársko) - Běloruska Darja Domračevová získala na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě zlatou medaili v závěrečném hromadném závodu na 12,5 kilometru. České biatlonistky pokazily druhou střelbu a skončily až v druhé polovině třicetičlenného startovního pole. Gabriela Soukalová finišovala na 18. místě, Veronika Vítková o příčku za ní. Pro stříbro a celkově šestou medaili na mistrovství si dojela Norka Tora Bergerová, bronz nečekaně vybojovala Polka Monika Hojniszová. Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě: Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km): 1. Domračevová (Běl.) 35:54,5 (2 tr. okruhy), 2. Bergerová (Nor.) -8,7 (2), 3. Hojniszová (Pol.) -27,6 (1), 4. Vita Semerenková (Ukr.) -46,6 (2), 5. Zajcevová (Rus.) -52,1 (2), 6. Gössnerová (Něm.) -52,1 (4), 7. Palková (Pol.) -1:00,8 (1), 8. Gregorinová (Slovin.) -1:04,5 (2), 9. Dorinová Habertová (Fr.) -1:10,8 (2), 10. Gereková (SR) -1:17,7 (3).