10.02.2013 22:17:54
Polka Palkaová stříbrná na MS!
I přes tři chyby na střelnici vyhrála Norka Tora Bergerová stíhací závod žen na Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě a má ze šampionátu už třetí medaili. Druhá skončila Polka Krystyna Palkaová, třetí byla Ukrajinka Olena Pidhrušná.

Bergerová, Pidhrušná a také Ruska Olga Zajcevová od začátku soupeřkám ujížděly, vytvořily si náskok, ale po první střelbě vestoje měly na kontě už hodně chyb, proto je dokázala skvěle jedoucí Palkaová dojet ze sedmého místa na startu.

Vítězka sprintu Pidhrušná se vrátila do hry o medaili na poslední bezchybné položce, kterou ale zvládla čistě i Bergerová a po vítězství ve smíšené štafetě a stříbru ve sprintu má třetí cenný kov. Pidhrušná udržela medaili před dotírající Zajcevovou.

Skvělý výkon podala nakonec pátá Jekatěrina Glazyrinová z Ruska, která startovala z 27. místa, největší posun vpřed zaznamenala nakonec šestá Němka Andrea Henkelová, která do závodu vybíhala ze 33. místa a byla jasně nejlepší biatlonistkou na trati. Obě na střelnici nechybovaly.

Ženy - stíhací závod (10 km):

1. Bergerová (Nor.) 28:48,4 (3), 2. Palkaová (Pol.) -18,5 (2), 3. Pidhrušná (Ukr.) -21,5 (2), 4. Zajcevová -23,0 (3), 5. Glazyrinová (obě Rus.) -45,4 (0), 6. Henkelová (Něm.) -49,2 (0), 7. Flatlandová (Nor.) -1:08,3 (1), 8. Vítková (ČR) -1:10,1 (2), 9. Vita Semerenková (Ukr.) -1:10,9 (4), 10. Mäkäräinenová (Fin.) -1:15,5 (4), ...20. Soukalová -1:52,9 (4), 42. Landová (obě ČR) -3:43,0 (2).