23.01.2013 21:32:59
Agnieszka letos poprvé prohrála
Agnieszka Radwaňská se za svou kariéru dostala na grandslamovém turnaji jen jednou přes čtvrtfinále, ve kterém končí třetí rok po sobě i na letošním Australian Open. S Melbourne se loučí první porážkou v sezoně, kterou ji uštědřila Číňanka Na Li.

Agnieszka Radwaňská letos vyhrála turnaje v Aucklandu a v Sydney a ani cestou do čtvrtfinále Australian Open neztratila set. S 13 vítěznými zápasy v řadě v zádech dnes nastoupila proti Číňance Na Li, se kterou sice loni během dvou měsíců prohrál tři vzájemné duely snadno 0-2 na sety, letos ji však už dokázala porazit cestou za titulem v Sydney.

Pro třicetiletou Číňanku to byla vůbec jediná letošní porážka, kterou o sedm let mladší Polce v Melbourne dokázala oplatit. Radwaňská v prvním setu podávala za stavu 5-4 na zisk sady, o servis ale přišla a nakonec dějství prohrála. Ve druhém setu ještě Polka vedla 2-0, od té chvíle už ovšem uhrála jen jednu hru a Na Li tak zvítězila 7-5 6-3.