10.01.2013 23:11:44
Agnieszka Radwaňská ve finále v Sydney a letos jediná neporažená
V semifinále turnaje v Sydney na sebe narazily dvě letos neporažené tenistky. Do finále postoupila a neporazitelnost si udržela Agnieszka Radwaňská, jež ve dvou setech porazila předloňskou šampionku Na Li. Už o druhý letošní titul se Slovenkou Cibulkovou, která v Sydney vyřadila už tři hráčky Top 10.

V prvním semifinále se utkaly tenistky, které letos ještě neprohrály - vítězka z Aucklandu Agnieszka Radwaňská a šampionka z domácího Shenzhenu Na Li. Obě už v Sydney mluvily o svých vysokých cílech v letošní sezoně: Polka touží po první grandslamu a postu světové jedničky, Na Li by se ráda prodrala do Top 3 a přidala druhý grandslamový triumf. Jedna z nich ale dnes musela o svou neporazitelnost přijít.

Mírnou favoritkou byla Na Li, který polskou soupeřku loni třikrát v řadě na tvrdém povrchu porazila a to vždy hladce 2-0 na sety. Jenže dnes od prvního gamu prohrávala a ani na chvíli nebyla ve vedení. Radwaňská v prvním setu ani jednou nepřišla o servis a vyhrála 6-3. Ve druhé sadě sice první brejk nepotvrdila, ten druhý na 3-1 už ale ano a za stavu 5-3 šla podávat na vítězství. V té chvíli začala třicetiletá Číňanka utkání dramatizovat, odvrátila celkem čtyři mečboly a brejkem se vrátila do hry. Třiadvacetiletá Radwaňská ale vzápětí utkání ukončila při podání soupeřky, když proměnila až 8. mečbol.

"Pořád jsem cítila, jako bych měla šanci. Dokud rozhodčí na umpiru neřekne, že je konec, pořád je šance. Ale byla jsem příliš unavená - myslím, že jsem dala spoustu energie do včerejšího zápasu," komentovala Na Li, jež ve čtrvtfinále musela otáčet vývoj utkání proti sedmnáctileté Američance Madison Keysové. Svou první přemožitelku v nové sezoně našla až v devátém utkání.

Radwaňská se 8. výhrou v sezoně vyrovnala právě Na Li, ale zůstává neporažená. "Dnes to pro mě bylo takové deja vu z aucklandského finále - tam jsem měla myslím tak sedm nebo osm mečbolů, než jsem vyhrála. Ale moje nervy byly dobré. I když jsem s s Na Li loni několik zápasů prohrála, šla jsem na kurtu uvolněná. Nepříjemný byl dnes hlavně vítr, zejména v prvním setu. Ve druhém setu to už bylo lepší," řřekla světová čtyřka Radwaňská.