27.11.2012 16:52:32
Z došlé korespondence: Lidovci označili VZP za trafiku ODS a TOP 09
Všeobecná zdravotní pojišťovna je trafika pro ODS a TOP 09

Nahrazení Marka Šnajdra ve vedení Správní rady VZP je jednoznačně správným krokem ve prospěch pojišťovny.
Šnajdr totiž během svého působení na ministerstvu zdravotnictví pomohl vybudovat konkurenční Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnu a „zprivatizovat“ systém očkování. Zasloužil se o další zadlužování VZP v projektu IZIP, o převzetí zadlužené ZP Média a současně jako poslanec pomohl účelově změnit zákon o zdravotních pojišťovnách tak, aby se Česká průmyslová zdravotní pojišťovna mohla sloučit s pojišťovnou Metal-Aliance a stát se druhou největší zdravotní pojišťovnou v zemi.
Navzdory odchodu z vedení si však ponechává svůj vliv jako člen Správní rady VZP.

Šťastným krokem naopak není výměna ředitele Horáka za pana Kabátka, bývalého ředitele odboru přímo řízených organizací ministerstva zdravotnictví. Ředitel Kabátek byl na ministerstvo zdravotnictví dosazen Markem Šnajdrem v roce 2006 a podílel se na přípravě privatizace přímo řízených organizací ministerstva zdravotnictví. Ta byla pozastavena v roce 2008.
Zdeněk Kabátek nese velký díl odpovědnosti za pořizování předražených přístrojů do řady českých nemocnic, přičemž obrovské rozdíly v cenách přístrojů dodávaných do tuzemských a zahraničních nemocnic nebyly nikdy vysvětleny.
Ředitel Kabátek bude mít rozhodující vliv na personální obsazení VZP a spolu s náměstkyní Šlajsovou (ODS) může pokračovat v destrukci VZP, ve vlně propouštění schopných pracovníků a v nabírání nových, nezkušených, ale stranicky loajálních.

I z dalších změn ve Správní radě VZP je zřejmé, že VZP se čím dále více stává trafikou pro politiky ODS a TOP 09, než odpovědnou zdravotní pojišťovnou zajišťující zájmy svých pojištěnců. Stranické zájmy dnes vítězí nad odborností a společenským prospěchem.

Ludvík Hovorka
Člen odborné komise pro zdravotnictví KDU-ČSL

autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se