26.11.2012 17:15:32
Juniorská liga.cz: Příbrami poslední domácí duel dokonale vyšel
V Příbrami byl vidět nádherný útočný fotbal, který rozhodla pevná domácí obranná hráz

Oboustranně defenzivní fotbal viděli diváci, kteří zavítali na zápas 16. kola Juniorské ligy do Příbrami na hlavní stadión Na Litavce. Jak domácí 1. FK Příbram, tak i hostující Slovan Liberec hrály velmi útočně. Zatímco ale domácí dokázali využít prakticky všechny vyložené šance, hostům z Liberce selhala defenziva, a tak se ze čtyřgólového vítězství radovala Příbram.

V domácí příbramské brance se objevil Jakub Rondzik, hráč prvoligové Příbrami. Jak přiznal trenér domácí juniorky František Barát: „Vyšel jsem vstříc trenérovi prvoligového áčka Markovi, který chtěl, aby se Rondzik rozchytal v Juniorské lize, kterou považuje za kvalitní soutěž.“ A Rondzik byl skutečnou oporou zadních řad Příbrami, kterou dlouhou dobu trápí defenziva. Jenže tentokráte obrana a brankář domácích čarovali a zatímco střely na bránu byly vyrovnané, domácím defenziva fungovala, hostujícímu Liberci spadlo do sítě skoro vše, co na jejich branku domácí vyslali.

Ve 20. minutě přihrál Marek Hanuš Tomáši Pilíkovi a ten poslal hostujícímu gólmanovi Ondřeji Kolářovi vizitku v podobě gólu takzvaně pod „víko“. Tím ale defenzivně hrající domácí neskončili se svou kanonádou a ve 29. minutě opět Tomáš Pilík zacentroval do vápna a hostující Martin Patka poslal nádherný centr k tyči branky, bohužel své vlastní, a tak Příbram vedla už 2:0.

Nejkrásnějším momentem zápasu byla bezpochyby třetí branka domácích, když ve 42. minutě Martin Hanuš poslal nádhernou přihrávku Ondřeji Šípkovi a ten se ocitl ve velkém vápně v nádherné pozici. Mnozí mladí fotbalisté by se asi pokusili sami zakončit, ale Ondřej Šípek se zachoval jako pravý týmový hráč a balón vrátil opět Martinu Hanušovi, který byl lépe postaven. Čin hodný ceny fair play se vyplatil celé Příbrami, jelikož Hanuš se už z bezprostřední blízkosti nemýlil a zvýšil na 3:0 pro domácí.

Výsledkem 3:0 skončil i poločas, přestože Příbram vystřelila mezi tyče třikrát, zatímco hosté dvakrát. Jenže Příbrami tam góly padaly, Liberci nikoliv a hostům nepomohly ani prvoligové posily, například Ndyae Moustapha nebyl na trávníku prakticky vidět. Naopak Příbram trápící se s defenzívou během celého ročníku tentokrát vycházela zabezpečená obrana dirigovaná brankářem Rondzikem, srbským stoperem Andrejevičem a také bekem Čížkem, který se vrátil do týmu po zdravotních problémech. A bylo znát, že je patřičnou posilou.

Na obranu hostujících borců z Liberce je potřeba dodat, že před zraky trenéra svého ligového áčka Šilhavého hráli dál ofenzivní a útočný fotbal, který se přítomným divákům musel líbit. Fanoušky domácích jistě překvapilo, že po přestávce brankáře Rondzika nahradil v domácí svatyni Jiří Krček, ale vše se vysvětlilo. „Rondzikovi nebylo dobře, měl teplotu, asi na něj takříkajíc zaútočil nějaký virus a nechtěli jsme riskovat jeho zdraví,“ prohlásil trenér domácích František Barát. Na obranu Jiřího Krčka je potřeba dodat, že i on zapadl výborně do defenzivní činnosti domácích.

I ve druhém poločasu se hrál vzájemně útočný fotbal, ale v obranné činnosti tentokrát domácí Příbram hosty ze Slovanu Liberec převýšila. V 62. minutě zahrál Tomáš Pilík nádherný rohový kop a srbský stoper Aleksandar Andrejevič vypálil nechytatelnou bombu doprostřed hostující branky. Zvýšil tak na konečných 4:0, což je výsledek k hostům až příliš krutý, ale jen defenzivně se nedá hrát ani v Juniorské lize. Bez kvalitní obranné činnosti a hry ve středu pole se prostě nevyhrává, proto odcházeli hosté z trávníku se svěšenými hlavami, zatímco domácí se radovali ze čtyřgólového vítězství.


1. FK Příbram – Slovan Liberec 4:0 (3:0)

Branky: 20. Pilík T., 29. Patka (vlastní), 42. Hanuš, 62. Andrejevič. ŽK: 0:3. Diváků: 100.

1.FK Příbram: Rondzik (46. Krček) - Andrejevič, Čížek, Vnuk, Šípek, Soldát, Pilík P. (72. Brotánek), Pipík T. (69. Kdolský), Hanuš, Skořepa, Řezáč (84. Papšys). Trenér: František Barát.

FC Slovan Liberec: Kolář - Patka, Karamatič, Isaac, Kmoníček (31. Bouška), Soběslav (84. Leibl), Drobílek (46. Lukeš), Daniel, Jánošík, Dydowicz, Moustapha (70. Šulc). Trenér: Jiří Chytrý.

Rozhodčí: Kalenda - Vlasjuk, Duchoň.

Hráč utkání:

Příbram hrála tentokrát velmi kvalitně jako celek, ale přeci jen mezi domácími borci vyčníval Marek Hanuš. Byl rychlý a jeho práce s balónem i prostorové vidění si zaslouží ocenění. I týmový výkon potřebuje jakéhosi vůdce či chcete-li dirigenta hry. A tím byl tentokráte právě Marek Hanuš, který si tedy nejen díky nejhezčímu gólu v zápasu zaslouží ocenění hráč utkání.

autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se