17.11.2012 13:36:44
Z došlé korespondence: I bývalí komunisté jsou extrémisté
Roithová: Důležité jsou celoživotní postoje kandidátů, nejen dnešní sliby

Prezidentská kandidátka Zuzana ROITHOVÁ v předvečer 17. listopadu vzdala hold odvaze těch, kteří před třiadvaceti lety vystavili stopku komunistické totalitě. „Studenti se tenkrát rozeběhli hlavou proti zdi. Tu hlavu si sice rozbili, ale zeď malomyslnosti a beznaděje přeci jen povolila,“ řekla Roithová u památníku na Národní třídě v Praze.
„Lidé dnes opět propadají beznaději a pocitu, že nemají možnost cokoliv zásadního změnit,“ uvedla. Naše demokracie je podle Roithové nemocná chronickou chorobou jménem korupce. Její počátky je třeba hledat v době opoziční smlouvy, kdy si dvě nejsilnější strany rozparcelovaly sféry zájmů. Tehdy se k moci dostali mafiáni, kteří si i dnes omotávají politiky kolem prstu, myslí si Roithová.
Ve svém projevu kritizovala i politiky, kteří byli členy KSČ. „Nadřadili svůj prospěch nad princip svobody a dnes prohlašují, že budou hájit zájmy všech. I ti, kteří tak zvaně nikomu neubližovali, museli souhlasit s invazí sovětských vojsk a s naší nesvobodou,“ uvedla. Lidé by se proto měli zajímat o celoživotní postoje politiků, prezidentské kandidáty nevyjímaje. „Dosavadní život vypovídá o kandidátech mnohem víc než předvolební sliby nebo hesla na billboardech. Ti, kteří nemohou naší zemi přinést větší důvěryhodnost, by měli od své kandidatury upustit,“ myslí si Zuzana Roithová.
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se