11.11.2012 21:24:51
Polský sport.cz: Olympijský sport se rozplynul
Sen hokejové reprezentace Polska o postupu na olympijský turnaj do Soši se rozplynul v kyjevské sportovní aréně. Po třetinách 1:1, 0:2 a 0:2 prohráli svěřenci trenéra Zacharina souboj o postup do další kvalifikační fáze olympijské kvalifikace. V poslední třetině rozhodujícího zápasu s Ukrajinou se již trefovali jen domácí. Nejprve zvýšil na 4:2 ve 43. minutě Sergej Varlamov a v 57. minutě už pečetil na 5:1 Konstantyn Kosyančuk. Ukrajinci se probojovali do další fáze olympijské kvalifikace a v únoru na ně čekají v Rize Lotyši, Kazachstánci a Francouzi. Vítěz se pak kvalifikuje na turnaj OH v Soči, který má být ještě grandióznější, než olympijský turnaj století v Naganu. Škoda, že polská reprezentace končí už v Kyjevě, ale v dubnu bude hrát o postup na mistrovství světa skupina A v Donětsku a snad bude mít více štěstí.