04.11.2012 17:19:20
Polský sport.cz: Janowicz pařížské finále prohrál
Až pátý hráč světa David Ferrer v Paříži zastavil senzační tažení Poláka Jerzyho Janowicze. Španělský tenista ve finále vyhrál 6-4 6-3 a připsal si premiérový titul z turnaje Masters 1000.

Životní vystoupení polského tenisty Jerzyho Janowicze nekončí na turnaji Masters v Paříži ani v semifinále. Hráč, který se do hlavní soutěže musel probojovat z kvalifikace, v něm dnes porazil domácího Gillese Simona a poprvé v kariéře postoupil na okruhu ATP do finále. V něm ho čeká vítěz duelu mezi Davidem Ferrerem a Michaelem Llodrou.Philipp Kohlschreiber, Marin Čilič, Andy Murray, Janko Tipsarevič. To je výčet tenistů elitní světové dvacítky, které jednadvacetiletý Polák Jerzy Janowicz dokázal v Paříži porazit. Dnes k nim přibylo jméno Gillese Simona, jenž proti senzaci turnaje Masters neuhrál ani set.

Přemožitel Tomáše Berdycha Simon doplatil v úvodní sadě na jediný slabší moment, který si vybral za stavu 2-2 při svém podání - jeho ztrátu už Francouz dohnat nestihl a první set prohrál 4-6. I ve druhém si Janowicz bezpečně hlídal podání - za celý zápas nečelil ani jednomu brejkbolu - a krátce před zkrácenou hrou utkání rozhodl svým druhým brejkem. Za stavu 6-5 už nezaváhal; vypracoval si dva mečboly, druhý z nich proměnil a v návalu radosti padnul před pařížským publikem na kolena.

"Pořád tomu nemůžu uvěřit. Jak se to mohlo stát?" citovala Janowicze agentura Reuters. "Po mečbolu jsem padl na zem a brečel jako dítě. Velké dítě," přidal 203 cm vysoký Polák,

Janowicz je prvním hráčem od roku 2000, který při prvním startu na Masters dokázal dojít až do finále. Naposledy se něco podobného povedlo před dvanácti lety Izraelci Harelu Levymu v Torontu. V případě finálového vítězství se Janowicz navíc může stát prvním polským šampionem na elitním okruhu od roku 1982, kdy Wojtek Fibak triumfoval v Chicagu.

Sezona přitom pro Janowicze nezačala nijak dobře a kvůli nedostatku peněz nemohl odjet na Australian Open. Finanční situace se teď ale obrací (díky postupu do finále má jisté prémie ve výši 234.865 eur) a s ní i tenistův život. "Ulice kolem mého domu je naprosto zablokovaná, protože tam neustále stojí asi deset televizních aut. K domu se v podstatě nejde dostat," řekl Janowicz a dodal: "Doufám, že díky postupu do finále získám nějaké sponzory, abych se už nemusel strachovat o finance."
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se