01.11.2012 15:05:23
Juniorská liga.cz: 1.FK Příbram - FC Hradec Králové
Bosenský mladík zvládl i českou uličku a rozhodl zápas


Nikoliv na hlavním hřišti na příbramské Litavce, kde o víkendu získali borci 1. FK Příbram důležité tři body v ligové soutěži, ale na umělém travnatém hřišti nastoupil juniorský tým Příbrami v zápase 14. kola Juniorské ligy proti FC Hradec Králové. „Poděkování patří pořadatelům, že udělali vše, aby přímo v centru Brd zajistili kvalitní hrací plochu pro důstojný zápas nejvyšší juniorské soutěže u nás,“ řekl ještě před zápasem trenér domácích František Barát. To byla ale asi jeho poslední slova chvály. Zápas totiž začal mohutným náporem hostí a přestože do kabin šli v poločase s jednogólovým vedením domácí hráči 1. FK Příbram, hosté se nakonec radovali z vysoké výhry.

Mimochodem, bylo to v Juniorské lize vůbec poprvé, co Příbram hrála zápas Juniorské ligy mimo hlavní stadión, kde své zápasy hraje i prvoligové áčko. Během prvních osmi minut měli vyložené šance hosté, ale Vlček, Kopáč a Ptáček je neproměnili. A tak první udeřil dalekonosnou střelou domácí Robert Valenta, který krásnou střelou ve 24. minutě pod „víko“ hostující brány poslal nádhernou vizitku a domácí se ujali vedení 1:0. V 36. minutě ale vyrovnal mladíček z Bosny a Hercegoviny Asim Zec, když stanovil stav na 1:1, to ještě nikdo netušil, že právě tento hráč se stane klíčovým mužem utkání. Tím spíše, že ve 41. minutě se ve vápně hostí nejlépe orientoval opět příbramský Robert Valenta, zvýšil na 2:1 pro domácí, kteří do kabin odcházeli spokojenější.
Druhý poločas ale začal hrubou chybou domácího brankáře Jiřího Krčka, který vyhodil míč přímo na kopačky hostí a Radek Doležal v 51. minutě vyrovnal. Domácí obrana se ukázala jako velmi prostupná a plně se projevily problémy domácích s defenzivou, které už měli například v domácím zápase s Plzní. A pak začal úřadovat hostující Asim Zec, po přímém kopu Radka Doležala v 56. minutě byl na tom správném místě a poslal hosty do vedení. Od té chvíle už byli hosté pány na hřišti a když v 58. minutě zvýšil Michal Furik na 2:4, domácí defenziva se prakticky sesypala. V 59. minutě dal další gól Zec. Na stav 2:5 reagovala domácí lavička posílením obrany, kdy v 61. minutě posílila stoperský post zkušeným srbským zadákem Aleksandarem Andrejevičem. Ani on ale nezabránil nádherné české uličce hradecké zálohy, kterou paradoxně zakončil v 68. minutě opět bosenský Zec. V 73. minutě se ještě v závaru před domácí brankou nejlépe orientoval hradecký odchovanec Matěj Ptáček, syn slavnějšího otce, bývalého hráče prvoligového Hradce Králové a zvýšil na 2:7, bylo rozhodnuto.

Když jedenáct minut před koncem zápasu hostující kouč Luboš Prokopec stáhl Zeca ze hřiště, vypadalo to, že už se zápas vzhledem k jasnému výsledku v klidu dohraje. A skutečně se tak stalo, hosté už se radovali z vítězství a domácí se těšili do sprch.

1. FK Příbram – FC Hradec Králové 2:7 (2:1). Góly: 2č. a 41. Valenta – 35., 56., 59., 68. Zec, 51. Doležal, 58. Furik, 73. Ptáček.
1.FK Příbram: Krček – Mára (46. Skořepa), Brotánek, Valenta, Šípek (61. Andrejevič), Soldát, Pilík Pavel, Vnuk (61. Řezáč), Hanuš, Štochl, Pilík Tomáš (76. Haas). Trenér: František Barát.
FC Hradec Králové: Zavřel – Zelený, Shejbal (82. Krejčík), Ptáček (75. Štulajter), Krčál, Vlček, Doležal, Kopáč, Hovotný (79. Hock), Furik, Zec (79. Hofman). Trenér: Luboš Prokopec.
Rozhodčí: Pechanec – Štěrba, Štefan. ŽK: 0-1 (68. Novotný), diváci: 100.

Hráč utkání:
V zápase bylo vidět hned několik výrazných individualit, ale Asim Zec z Bosny a Hercegoviny, který obléká dres hostujícího Hradce Králové, všechny převýšil. Čtyři góly sám dal, na jeden přihrál. Ukázal, že ač pochází z Balkánského poloostrova, ovládá i českou uličku a umí se vždy skvěle orientovat ve zhuštěném prostoru. Hráč nepříliš velký postavou, ale o to větší výkonem.
Václav Prokůpek

autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se