23.10.2012 13:07:44
Z došlé korespondence: V Olomouci budou komunisti u moci
ČSSD v Olomouckém kraji se v příštích čtyřech letech rozhodla vládnout spolu s KSČM.

Zástupci Koalice pro Olomoucký kraj na svých jednáních s ČSSD diskutovali především programová témata, která jsou pro Koalici zásadní a snažili se pro tato témata nalézt společné porozumění a shodu. Koalice představila svým partnerům tři hlavní priority programu: Zastavit zadlužování Olomouckého kraje a nastavit transparentní tzv. „rozklikávací“ rozpočet, systémově řešit těžkou situaci poskytovatelů sociálních služeb z řad neziskových organizací a dát jim jistotu víceletého financování a v oblasti obnovy venkova zachovat úspěšný program kroků pro zachování kvalitního života a práce na venkově. Koalice také představila svoji vizi řešení situace v dopravě, kde voličům garantovala zachování železniční dopravy ve stávajícím rozsahu s důrazem na zlepšení kvality služeb a obslužnosti. Na dnešním jednání dokázala Koalice najít kompromisní řešení v těch oblastech, kde se doposud s programem ČSSD výrazně rozcházela.
Personální návrhy Koalice nebyly přemrštěné. Koalice anoncovala, že respektuje právo ČSSD mít hejtmana i většinu v krajské radě. Do společné vlády v kraji chtěla jít s tím, že usiluje o dvě místa v jedenáctičlenné radě s ohledem na svůj volební výsledek.
„Rozhodnutí o složení rady bylo plně v kompetenci ČSSD, která se po 22 letech rozhodla i v našem kraji přizvat komunisty k vládě,“ řekl na závěr vyjednávání lídr Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty Marian Jurečka. „Za této situace je Koalice připravena být silnou konstruktivní opozicí a kontrolovat kroky krajské vlády tak, aby naplnila co nejlépe svůj slib voličům.“
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se