16.10.2012 11:09:36
Juniorská liga.cz: 1.FK Příbram - Dukla Praha
V Příbrami viděli dva rozdílné poločasy, rozhodla penalta domácích

Jako den a noc vypadaly poločasy utkání 12. kola Juniorské ligy mezi 1. FK Příbram a Duklou Praha. Na stadiónu na příbramské Litavce se nakonec radovali z vítězství domácí borci, když o jednogólovém vítězství rozhodla oprávněně nařízená a proměněná penalta příbramského Ondřeje Šípka z 52.minuty.
Domácí vstoupili do souboje velmi ostře a hned po pětatřiceti vteřinách ohrozil Lukáš Stratil hostujícího brankáře Davida Tetoura. Pak ale otěže prvního poločasu převzala hostující Dukla a vypracovala si v prvním poločase řadu šancí. V devětadvacáté minutě byl hostující Kamil Pták blízko úvodní brance hostí. Ocitl se tváří v tvář domácímu brankáři Jiřímu Krčkovi a pokusil se ho efektně přelomovat. Míč ovšem minul branku domácích a gólmana Krčku jakoby tato událost posílila, začal ke konci poločasu čarovat. Čtyři minuty před koncem prvního dějství geniálně vytáhl dělovku Pavola Ilka a dvě minuty nato hlavičku Michala Jeřábka. I díky bezchybným zákrokům domácího gólmana Krčka a srbského stopera Aleksandra Andrejeviče, hájícího domácí barvy, odcházela mužstva do kabin za bezbrankového stavu.
Po příchodu z kabin to vypadalo, jakoby si mužstva svoje role vyměnila. Dukla začala být pasivní, a toho využili domácí. Ondřej Šípek se nádherně individuálně prodral do pokutového území domácích a hostující obránce Michal Jeřábek musel takzvaně zatáhnout za ruční brzdu, tedy přesněji řečeno podrazit Šípka. Jeřábek si za to vysloužil žlutou kartu, Šípek šel kopat v 52.minutě penaltu, kterou bezpečně pod „víko“ branky Davida Tetoura proměnil.
Dukla se snažila, hrála dobře ve středu pole, ale když už se Pavel Čapek dostal do vyložené šance, stál v ofsajdu. Naopak domácí Lukáš Stratil ještě zamotal hostům hlavu dvěma precizními individuálními akcemi. Příbramští mladíci předvedli perfektní taktický výkon a přestože se Dukla snažila střídáním posílit ofenzivu, k nějaké velké šanci to nevedlo. A tak domácí Příbram vyhrála 1:0.

Soupisky: 1. FK Příbram: Krček – Andrejevič, Čížek, Brotánek, Soldát, Šípek (82. Nikovski), Vnuk, Hanuš, Dolský (74. Brandner), Skořepa (87. Haas), Stratil (80. Papšys). Trenér: František Barát
Dukla Praha: Tetou – Jeřábek, Ilko, Juroška (66. Mazánek), Čapek, Farka, Hrazdíra, Frycer (77. Skála), Micka (žě. Pařík), Pták (62. Kotlík), Hanousek. Trenér: Jaroslav Peřina.
Rozhodčí: Jech – Urban, Němec. Diváků: 100. ŽK: 1-1 (83. Skořepa – 51. Jeřábek).

Ohlasy trenérů:
František Barát (1. FK Příbram): „Dukla mě příjemně překvapila, v prvním poločase hrála velmi vyspěle a takticky, ale chybělo jí zakončení. My jsme si o poločase s hráči v kabině pohovořili a myslím, že se to vyplatilo. Naši kluci začali mít navrch a právem si vybojovali penaltu. Oceňuji výkon soupeře, ale výhra mě pochopitelně těší.“
Jaroslav Peřina (Dukla Praha): „Bez šancí se nedá vyhrát. Hráli jsme sice dobře takticky, ale chybělo nám zakončení. Bez vyložené a vypracované šance se nedá vyhrát a my jsme si takovou šanci prostě nedokázali vypracovat. Co na tom, že jsme byli v prvním poločase lepší, když jsme nedokázali převahu zužitkovat a druhý poločas už byl v režii domácích.“