23.09.2012 19:18:53
Sdružení nestraníků proti snižování důchodů
Volební lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji Ing. Václav Prokůpek, Ph.D odmítl snižování důchodů!

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR (složeného z těchto stran ODS, TOP 09 a starostové, ČSSD, KSČM, Paroubkova NS – LEV 21, Věcí veřejných, LIDEM, Jihočeši 2012 a SPO-Zemanovci, KDU – ČSL). Poslanci přehlasovali veto senátu. Novela o důchodovém pojištění míří k podpisu prezidentovi Václavu Klausovi.
Penze se budou podle předlohy po tři roky valorizovat o třetinu růstu cen a třetinu růstu reálných mezd. Dosud se důchody zvyšovaly v případě inflace o její celou míru. Jde o součást vládních úsporných opatření ke snížení schodků rozpočtu. Pro novelu zákona o důchodovém pojištění zvedlo ruku 101 poslanců. Nejméně tolik hlasů je pro přehlasování vet potřeba. Předlohu podpořili i Milan Šťovíček (VV) a nezařazení poslanci Michal Doktor a Jaroslav Škárka.
Faktické snižování důchodů odsoudil volební lídr Sdružení nestraníků Václav Prokůpek: „Na jedné straně se utrácí za nesmyslné projekty a vyhazují se miliardy oknem a na straně druhé šetří politické strany na důchodcích, kteří se nemohou bránit!“ potvrdila těsnou většinou 101 hlasů vládní předlohu o nižším růstu důchodů.

autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se