21.09.2012 12:27:52
Lidovci se paktují se Zelenými a ČSSD
KDU-ČSL podporuje společně se Zelenými a ČSSD kvalitní senátní kandidáty. Koalici ovšem neplánuje.

Včera ve večerních hodinách se předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a předseda Strany zelených Ondřej Liška sešli s novináři na společném brífinku. Lídři stran zde vyjádřili podporu bezpartijnímu kandidátovi do Senátu ve volebním obvodě Praha 8, profesoru Univerzity Karlovy Martinu Potůčkovi.
Na společném setkání předsedů tří stran zazněl důraz na shodě v případě kandidáta do Senátu, který je ve svém obvodu nezávislou a obecně uznávanou osobností, protože Senát ČR jako pojistka parlamentní demokracie potřebuje kandidáty s vysokým stupněm zralosti a autority.
„Nechystáme žádnou koalici pro sněmovní volby nebo něco podobného, na to je mezi námi dost nepřekročitelných názorových rozdílů,“ řekl včera Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL, a dodal: „Stejně jako se neshodneme se Stranou zelených na některých názorech v oblasti energetiky, tak vidíme kriticky i způsob, jakým hospodaří někteří oranžoví hejtmani na krajích. Zvláště tam, kde jsou podporováni ODS nebo KSČM, se vytváří podmínky pro oligarchické hospodaření a důsledky vidíme právě nyní, jsou to miliardové škody v rozpočtech krajů a v evropských dotacích.“
Pavel Bělobrádek zdůraznil, že KDU-ČSL je podobně jako sociální demokracie tradiční strana s téměř stoletou historií. Má vlastní, propracovaný program budovaný na hodnotách evropského křesťanského dědictví – hodnoty tzv. „sociálně tržního hospodářství“ jsou uceleným systémem, který přinesl Německu již dvakrát recept na závažnou hospodářskou krizi – jednou po válce a podruhé v současné době. „Se sociálními demokraty i Zelenými nás pojí názory na Evropu, na sociální soudržnost a principy solidarity, hluboce nás ale rozděluje pohled na člověka jako zodpovědnou samostatnou bytost, lišíme se v názorech na některé daňové, bioetické a restituční problémy. V případě senátních voleb je ale důležité, aby se na prosazení nezávislých a kvalitních kandidátů spojili všichni lidé dobré vůle,“ dodal Pavel Bělobrádek po skončení mítinku s novináři.
Alexandra Alvarová
tisková mluvčí KDU-ČSL

z došlé korespondence
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se