18.09.2012 19:47:24
Počty obětí rostou, vláda hraje o čas!
Někdo pustil do oběhu jed. Neví se v které láhvi číhá a vláda se vyřádila na stánkařích, marginální části trhu. Přitom výpovědi postižených mluví jasnou řečí - koupil jsem si láhev vodky s kolkem, prohlásila jedna z obětí.

Svědectví z jednoho stánku: "Za 7 let provozu tady byla jednou konrola Celní zprávy. Jinak nikdy nikdo. Ani z hygienické služby nebo živnostenského úřadu. Na kontrolu kašlou. Jaký je rozdíl mezi námi a o 200 m dál vzdáleným barem či restaurací? Žádný," uvedla vedoucí stánku. Cítí se oprávněně diskriminována. Sídlí v rekreační oblasti a začíná jim těžké období. Proč je dvojí metr. To je jen jedno hledisko.

Obětí je již 23! Strašné. Teriroriálně od Ostravy po Plzeň, Prahu nevyjímaje. Někdo zaplavil těmi jedy celý trh. To snad je jasné i malému dítěti. Proč si vláda vzala na mušku jen výseč trhu, když je evidentní, že otrávit vás mohou v kterékoliv hospodě a možná i lahví z TESCA? A barman v tom bude nevinně. Najít je třeba toho parchanta, který to má na svědomí. Stát má odpovědnost za ochranu spotřebitele. Po polské soli určené k posypu silnic, relativně neškodném příběhu, jsme svědky nevídaného selhání.

Dnešní opatření vlády je polovičaté, smutně bezzubé. Bylo na místě plošné rozhodnutí zákazu prodeje destilovaného alkoholu pro všechny, včetně řetězců. Dokud se nenajde, či nezkontroluje celý trh. Prohlášení, jak jsou z kanceláří vyhnáni všichni dostupní kontroloři je hezké, správné, ale přišlo pozdě a nevylučuje další oběti. A ty už bude mít na svědomí i exekutiva.
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se