15.09.2012 12:26:56
Lídr Sdružení nestraníků demonstrativně odmítl pozvání do volebních Otázek Václava Moravce
Tisková zpráva Sdružení nestraníků z Plzeňského kraje

Plzeň 13.9. 2012 – Lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji Václav Prokůpek demonstrativně odmítl pozvání produkce České televize do publika dnešního pořadu Otázky Václava Moravce týkajících se Krajských voleb v Plzeňském kraji. „Podmínky pro jednotlivé strany jsou nerovné a volebním průzkumům, které neustále omílají ty samé strany nevěřím,“ sdělil médiím Prokůpek a dodal: „Podle mého názoru agentury veřejného mínění, které připravují sociologické průzkumy pro Českou televizi ignorují regionální specifika a vůbec se nevěnují otázkám týkajících se nestranických a nezávislých kandidátů.“
Jako důkaz svých slov uvedl lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji skutečnost, že devíti stranám, kterým vydaly agentury prostřednictvím Otázek Václava Moravce preference, figuruje u dvou celostátní název strany a nikoliv její regionální verze. „Nepůjdu do publika dělat stafáž. Často kritizujeme nerovné a autokrativní podmínky voleb v zahraničí, ale myslím, že bychom si měli v první řadě udělat pořádek doma,“ dodal Prokůpek a stal se tak prvním lídrem, jenž odmítl využít možnost tázat se svých šesti konkurentů, které pořad na základě empirických výzkumů dvou agentur zařadil do studia Otázek Václava Moravce.
Prokůpek a Sdružení nestraníků by přesto o možnost vyjádření v České televizi nemělo přijít, jelikož dostalo prostor v pořadu Politické spektrum vysílaném 15. září.


V příloze kopie pozvání České televize do Otázek Václava Moravce speciál:
Vážený pane Prokůpku,
tímto bychom Vám rádi potvrdili Vaši účast na natáčení speciálu Otázek Václava Moravce z Plzeňského kraje ve čtvrtek 13. září 2012.
Vysílat se bude z házenkářské haly TJ Lokomotiva Plzeň (Úslavská 75, Plzeň). Diváci budou vpouštěni do sálu od 20:00 do 20:30. Prosíme, abyste se dostavil v 19:30. Ve 20:30 již nebude možné do sálu vstoupit. Živý přenos začne ve 21:00.
V návaznosti na Vámi zaslaná témata bych si Vás dovolila požádat o zaslání jednoho konkrétního dotazu. O druhý dotaz Vás případně požádáme při příchodu do sálu.
Přílohou emailu je také návštěvní řád natáčení.

Zatím velmi děkuji a jsem s pozdravem.
Marika Siraková
ČESKÁ TELEVIZE
Kavčí hory, 140 70 Praha 4
marika.sirakova@ceskatelevize.cz
http://www.ceskatelevize.cz


autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se