13.09.2012 11:59:29
Lidovci se hádají s TOP 09 a starosty
Kauza odvolání ředitele Národního divadla nabírá po trapné tiskové konferenci ministryně kultury Hanákové na dynamice.
KDU-ČSL vyzývá na základě doporučení své odborné komise pro kulturu ministryni Hanákovou k demisi.

„Je v zájmu nás všech, aby premiér odvolal ministryni Hanákovou z funkce ministryně kultury. Její politováníhodné vystupování v České televizi, arogantní výroky jejího náměstka Martina Sankota, který omylem zabloudil na pozici dočasného ředitele Národního divadla i asertivní herecká etuda mluvčí ministerstva Markéty Ševčíkové, která nám při tiskové konferenci dala kolektivně vzpomenout na doby minulé - to vše jsou důvody k okamžitému zákroku,“ říká předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

„Do politiky patří neodmyslitelně nejen výkon instituce, kterou daný ministr reprezentuje, ale i to, jaký bezprostřední dojem vyvolává a jakou prestiž před odbornou veřejností má. To, co předvedla paní ministryně, je propadák,“ komentuje celou situaci předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

„V posledních měsících jsme díky paní ministryni Hanákové svědky řízené sebedestrukce ministerstva jakožto orgánu, který má v kulturních otázkách hájit veřejný zájem,“ doplňuje ho místopředseda KDU-ČSL Pavel Svoboda a varuje: „Pokud paní Hanáková ve své funkci zůstane, pohroma především v oblasti živé kultury bude dokonána. Brzy už nebude co napravovat.“

Alexandra Alvarová
tisková mluvčí KDU-ČSL
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se