11.09.2012 22:35:28
Lední hokej LIVE - Rakouská extraliga pod širým nebem v gladiátorské aréně
Na zápasy pod širým nebem si už hokejoví fanoušci v posledních letech zvykli, chorvatský Medveščak Záhřeb však nyní přichází s naprosto unikátním projektem. Uprostřed září se totiž chystá v rámci rakouské EBEL ligy uspořádat dva soutěžní zápasy na více než 2000 let starém římském amfiteátru v přímořském letovisku Pula.

Hokejisté Záhřebu odehrají dva zápasy na amfiteátru starém přes 2000 let

V antických dobách sloužil k zápasům gladiátorů v římském impériu, teď se amfiteátr v chorvatské Pule přemění na dějiště hokejového klání. Aréna v hlavním městě Istrijského poloostrova byla vybudována mezi lety 27 před naším letopočtem a 68 našeho letopočtu a v současnosti je jednou z největších a zároveň nejzachovalejších na světě.

„Rozhodli jsme se spojit sport a historii, abychom takto zpropagovali svoji vlast," vysvětluje ojedinělý projekt s názvem „Arena Ice Fever - Pula MMXII" šéf záhřebského klubu Damir Gojanovič. Medveščak odehraje v amfiteátru dva zápasy, které budou započítávány do rakouské EBEL ligy. 14. září přivítá slovinskou Lublaň, o dva dny později rakouskou Vídeň.
Kapacita stadiónu přes 7000 diváků

Chorvatský hokej sice má jen 437 registrovaných hráčů, zápasy Medveščaku v EBEL lize však fanoušky mimořádně přitahují. V loňské sezóně činila průměrná návštěvnost 8835 diváků, což je dvanáctý nejlepší výsledek v celé Evropě.

Takový počet ale v polovině září dva venkovní duely na vlastní oči neuvidí. Ačkoliv v Antice na gladiátorské zápasy chodilo až dvaadvacet tisíc lidí, kapacita amfiteátru přizpůsobeného lednímu hokeji činí 7022 diváků.
Tropické teploty led nepoznamenají!

Záhřeb sehraje zápasy v gladiátorské aréně se slovinskou Lublaní a vídeňskou Viennou. V rakouské extralize startuje i Znojmo.
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se