09.09.2012 18:47:30
Rusko možná nasadí armádu proti náboženským fanatikům na Kavkazu
Rostoucí aktivita náboženských extremistů na severním Kavkazu možná přinutí Kreml nasadit znovu do bojů proti povstalcům armádu. S odvoláním na zdroje z ruského ministerstva obrany to dnes napsal ruský list Nězavisimaja gazeta. Pravidelné jednotky ruské armády se ze severního Kavkazu stáhly v roce 2006 a vojáci do bojů zasahovali jen výjimečně. Aktivita islamistů na jihu Ruska se však v poslední době znovu zvyšuje, připomíná list. Jen v posledním srpnovém týdnu padlo na severním Kavkazu 15 ruských policistů a 11 jich bylo zraněno.

Ruští vojáci při výcviku na Kavkaze.Posílit ozbrojené akce vojsk ministerstva vnitra a kontrarozvědky má armáda zejména v neklidném Dagestánu, uvádí list.

Plán na nasazení armády dosud nebyl definitivně schválen. Předpokládá se však, že do bojů se zapojí speciální komanda, která v systému ruských ozbrojených sil podléhají vojenské rozvědce GRU, uvádí Nězavisimaja gazeta.

Za nepřímé potvrzení chystaného zapojení armádních jednotek označuje oficiální informaci o tom, že do Národního protiteroristického výboru, který je hlavním koordinátorem boje s kavkazskými extremisty, byli nově zařazeni ministr obrany a náčelník generálního štábu.

Premiér Dmitrij Medveděv u speciálních jednotek v Dagestánu."Aktivizace povstalců a růst ruských ztrát svědčí o tom, že na severním Kavkazu probíhá vleklá partyzánská válka, která hned tak neskončí," řekl listu ruský expert na severokavkazskou problematiku Vladimir Popov.

"Nasazení armádních pohotovostních sil může na nějakou dobu zlepšit situaci. Příčinou války však nejsou akce ozbrojenců, nýbrž náboženské, sociální, hospodářské a další problémy nevojenského charakteru.

Řešit se musejí nejen vojenskou, ale hlavně humanitární cestou," uvedl Popov.

zdroj: eurabia.cz. tyden.czautor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se