08.09.2012 22:44:26
Co se děje v tenisovém světě?
Plyšáky si ponechala, pověrčivost nikoliv
Česká tenistka Lucie Šafářová se na letošním French Open žurnalistům přiznala, že už není tak pověrčivá, jako dříve. „Bývala jsem hodně pověrčivá, chodila jsem do stejných restaurací, opakovala jsem určité věci. Pak ale člověk zjistí, že to stejně nepomáhá. Ale chtěla bych potěšit ty dvě fanynky, které mi daly plyšáky. Ty stále mám,“ nechala se slyšet Lucie Šafářová.

Neztratil podání, přesto vypadl
Chorvat Ivo Karlovič skončil na turnaji v Queen's Clubu už ve druhém kole, byť ve dvou zápasech neztratil ani jedno své podání. V utkání druhého kola mu ale nepomohlo ani 35 es a s Yen-Hsun Luem z Tchaj-wanu prohrál 7:6, 6:7 a 6:7.

Hokejista v hledišti
Ruský hokejista Alex Ovečkin, velká hvězda NHL, se oficiálně při letošním French Open přiznal, že jeho vztah s ruskou tenistkou Marií Kirilenkovou je víc, než jen přátelský a pochopitelně jí i na pařížských grandslamových kurtech fandil. To se příliš nelíbilo soupeřkám Kirilenkové, jelikož velký hokejový mág Ovečkin tleskal i při jejich lehkých chybách.

Andy Murray se přiznal k boxu i patriotismu
Skotský tenista a svěřenec Ivana Lendla Andy Murray se přiznal hned ke dvěma důležitým věcem. Žurnalisté z něj „vytáhli“, že je velkým přítelem boxu a sám by rád někdy vyměnil tenisový kurt za boxerský ring. Andy Murray se také přiznal, že přestože miluje Spojené království Velké Británie a Severního Irska, v chystaném referendu bude hlasovat pro odtržení Skotska od konstituční monarchie.

Před zápasem moc neposlouchá
Český tenista Tomáš Rosol se přiznal, že má rád předzápasový klid a příliš si nepouští hudbu do sluchátek těsně před začátkem zápasu, když už ale nějakou muziku poslouchá, pak jsou to většinou písničky od hudební skupiny U2 nebo od Rihany, Davida Ghetty a Rytmuse.

Tradice: francouzská a australská pověrčivost
Jeden z nejznámějších deníků ve Francii vypozoroval, že nejpověrčivější bývají domácí, tedy francouzští tenisté. Podle reportéra zmíněného listu chodí často do stejné sprchy, snídají a obědvají ve stejné restauraci, když vyhrají. Australané i Francouzi mají mezi tenisty z celého světa také nejvíce talismanů na svých pokojích. „Vyrovnat se v tom mohou pouze s Australany,“ kteří bez svých plyšáků neudělají ani ránu,“ napsal zmíněný reportér.

První triumf Italek
Italky Sara Erraniová a Roberta Vinciová slaví první titul z grandslamového turnaje. Italské tenistky ovládly čtyřhru na French Open, když ve finále zdolaly ve třech setech Rusky Marii Kirilenkovou a Naďu Petrovovou.

Zůstal krůček od semifinále
Český tenista Dušan Lojda se v německém Fürthu málem dostal do semifinále prestižního challengeru. Český tenista skončil ve čtvrtfinále na raketě Francouze Maxima Teixeiry, kterému podlehl po třísetovém boji.

Se svým vzorem se nemazlil
Belgický tenista Robert Goffin, který se senzačně dostal do osmifinále French Open, v němž výrazně potrápil Švýcara Rogera Federera, se přiznal, že v mládí měl pokojík polepený plakáty právě Rogera Federera. „Je to můj velký vzor,“ řekl o Švýcarovi jednadvacetiletý Belgičan David Goffin. Na kurtu letošního French Open ale ke svému velkému vzoru respekt vůbec neměl.

Více informací v časopise TENIS

autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se