08.09.2012 20:05:14
Lední hokej - KHL LIVE: Lev Praha i Slovan Bratislava prohrál!
Hokejisté Lva Praha po úvodní výhře nad Dinamem Riga v Kontinentální lize poprvé ztratili, když prohráli se Spartakem Moskva 1:4. Na branku Jakuba Klepiše z úvodní třetiny odpověděl ve druhé části Alexandr Chochlačov a na začátku závěrečného dějství rozhodl dvěma góly Nikolaj Bušujev. V power play ještě dovršil výhru hostů Nikita Ščitov. Další duel čeká Lva opět doma v pondělí od 19:00 proti Donbassu Doněck.

I druhé vystoupení nováčka KHL v Praze přilákalo i přes letní počasí do Tipsport Arény slušnou návštěvu 5235 diváků, tedy o tisíc méně než na čtvrteční premiéru. Na první velkou šanci v utkání se čekalo do sedmé minuty, kdy dostal prostor útočník Spartaku Nikoncev.

Lev odpověděl náporem, ale gólman Borisov ještě odolal s čistým štítem. Ve 14. minutě už se pražský tým radoval, když Bartečko vysunul na modré čáře Klepiše, který předvedl ukázkový blafák do bekhendu. Kouč hostů Sidorenko ještě u rozhodčích reklamoval ofsajd. Zvýšit mohl Lev při Chochlačjovově vyloučení.

V oslabení odolal na přelomu první a druhé třetiny také Jandačův tým a následně měl velkou šanci Christensen. Ve 25. minutě ale Spartak vyrovnal. Brzdící Chochlačjov dostal puk za Pöpperleho záda bruslí, ale sudí po poradě u videa gól uznali. Za pár vteřin mohl vrátit vedení domácím Christensen, který zblízka trefil Borisova. I přes šance na obou stranách se skóre už ve druhé části neměnilo.

Vstup do závěrečné části vyšel Spartaku. Ve 43. minutě nejdříve Bušujev poslal za Pöpperleho odražený puk a za 84 vteřin při Mojžíšově trestu stejný hráč upravil na 3:1. Sudí si ještě situaci prověřili u videa. Lev se marně snažil odpovědět, nepomohly mu k tomu ani dvě přesilovky. V 54. minutě málem zvýšil Nikoncev, který trefil tyč. Výsledek dovršil v power play 17 sekund před koncem Ščitov. Spartak mohl slavit plný bodový zisk i v druhém utkání sezony po úvodní výhře v derby na ledě CSKA Moskva.

Výsledek:

HC LEV PRAHA - SPARTAK MOSKVA 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Klepiš (Bartečko) - 25. Chochlačjov (Lewandowski, Radivojevič), 43. Bušujev (Žukov, Ružička), 44. Bušujev (Ružička, Žukov), 60. Ščitov.
Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Birin, Putilin.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:1.
Diváci: 5235.
Sestavy:
HC Lev Praha: Pöpperle - Němec, Mojžíš, Hunkes, Picard, Oystrick, Sersen - Klepiš, Vrána, Bartečko - Christensen, Novotný, Hossa - Řepík, Szczechura, Surový - Mikúš, Karamnov, T. Rachůnek. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Spartak Moskva: Borisov - Ščitov, Morrisonn, Nakládal, Bodrov, Šefer, Mamkin - Radivojevič, Chochlačjov, Lewandowski - Žukov, Bušujev, Ružička - Kuzmin, Gubin, Kaširskij - Nikoncev, Voronin, Žmakin. Trenéři: Andrej Sidorenko, Alexander Titov a Dmitrij Gogolev.

Ufa doma znovu prohrála. Koukal se trefil, Nižněkamsk má ale jen bod

Petr Koukal skóroval i v druhém utkání KHL v dresu Nižněkamsku, ale svému týmu na rozdíl od premiéry k vítězství nepomohl. Něftěchimik podlehl doma Viťazu Čechov 4:5 po samostatných nájezdech. Český reprezentant a tahoun mistrovských Pardubic Koukal se trefil ve 22. minutě a vyrovnal na 1:1. Podílel se také na čtvrté trefě Renata Mamaševa, jemuž v třetí části přihrál na gól, který dovedl zápas do prodloužení.

V nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem hostující Alexandr Koroljuk. Rozstřel mohl prodloužit ve třetí sérii Koukal, ale vychytal ho gólman Ivan Kasutin. Brankou pomohl k vítězství mistrovského Dynama Moskva 5:3 nad Chanty Mansijskem obránce Filip Novák. Naopak nic nebyla platná trefa Václava Nedorosta nováčkovi z Doněcku, který podlehl 3:5 na ledě CSKA Moskva.

Důrazným způsobem dokráčeli k první výhře v sezoně svěřenci trenéra Miloše Říhy z Petrohradu, kteří s Jakubem Štěpánkem v brance porazili 7:3 Astanu.

Výsledky dalších sobotních utkání KHL:

Chabarovsk - Jaroslavl 1:2, Novokuzněck - Atlant Mytišči 3:4 po sam. nájezdech, Novosibirsk - Nižnij Novgorod 5:3, Jekatěrinburg - Magnitogorsk 3:1 (za domácí Piroš a Straka oba 0+1), Ufa - Čerepovec 1:3, Dynamo Moskva - Chanty-Mansijsk 5:3 (za domácí Novák 1+0), Kazaň - Dynamo Minsk 2:3 v prodl. (za hosty Krajíček 0+1), Nižněkamsk - Viťaz Čechov 4:5 po sam. nájezdech (za domácí Koukal 1+1), Petrohrad - Barys Astana 7:3, CSKA Moskva - Doněck 5:3 (za hosty Nedorost 1+0), Slovan Bratislava - Dynamo Riga 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Vondrka 0+1).