07.09.2012 11:52:07
Hokejisté Lva Praha porazili Rigu, čeká je moskevský Spartak
Takovou premiéru asi čekal málokdo. Hokejisté pražského Lva zahájili KHL vítězstvím nad Dynamem Riga, mají tři body potřebné pro klid a udržení dobré pohody. Ale možná ještě víc nový klub potěšilo, že si na zápas našli cestu fanoušci. Lev sice věnoval některé vstupenky mládežníkům z místních klubů, ale na to, jak hektické dny a týdny předcházely vstupu do soutěže, provázela souboj kvalitní atmosféra. Však se také z tváří hráčů dala po bitvě s Dynamem vyčíst spokojenost. Podobný start Lev potřeboval!

Na důležitém vítězství se podíleli všichni hokejisté. Spolehlivý brankář Pöpperle, střelci Bartečko se Surovým. I Jakub Klepiš, který v Tipsport aréně jako malý kdysi s hokejem začínal a nyní se do ní vrátil coby hvězda klubu KHL. Mistr světa z Kolína nad Rýnem ukázal pár technických parádiček, hezkých kombinací. Hrál s velkou chutí.

Nejen Klepišovi bylo jasné, že premiéra sice znamená určitou nervozitu, ale pokud se vydaří, mívá blahodárný vliv na psychiku týmu i na zájem fanoušků. "První zápas by nám měl pomoci. Bylo to vydřené, ale výhra je výhra. Vítězství vždycky dostane lidi do euforie," připomíná. Je dost možné, že na Lva přišlo hodně těch, kteří byli jen zvědavi, co ruská KHL nabízí. Opravové věrné příznivce si klub musí vychovat, nicméně potěšilo, že mnozí z nich dali průchod emocím hned na úvodní pokus.

Ve třetí třetině už neskandoval jen kotel mladíků v dresu pražského klubu za bránou, spontánně se přidaly i další tribuny. Hokejistům to udělalo velkou radost. "Přišlo víc než šest tisíc lidí, což jsem já osobně nečekal. Nezbývá, než si přát, aby tomu tak bylo i příště," říká Klepiš. V Kontinentální lize působí delší dobu, hrával za Omsk, Ufu či naposledy za Dynamo Moskva. Klepiš válel před napěchovanými tribunami i poloprázdnými arénami, kde byl slyšet pomalu každý pokyn ze střídačky.

Kam se zařadí Praha? To se uvidí, ale premiéra vypadala slibně. "V Moskvě jsem byl zvyklý na divadlo, tam se minulý rok až do play off nefandilo vůbec. My jsme teď rádi za každý pokřik, za jakýkoli náznak fandění," konstatuje. Odezvu u publika vyvolají především kvalitní výkony mužstva. Samotná show nebo přítomnost hvězd emoce nevyvolá, parádní akce nebo bojovnost však zcela určitě ano. Když bude Lev vítězit, lidé to ocení. Pak hráčům případně z tribun pomohou ve chvílích, kdy se třeba tolik dařit nebude.

Lvi si to uvědomují, také proto chtěli start zvládnout. Ovšem neměli to snadné. Za stavu 0:0 měl soupeř k dispozici trestné střílení, Dzerinše ale vychytal Pöpperle. "Kdybychom toho hráče nezahákovali, třeba bychom dostali gól. Takhle si mohl náš brankář střelce trochu přečíst a připravit se. Pepís to zvládl, držel nás, celý zápas chytal skvěle," děkuje na dálku gólmanovi, který je u Lva jasnou jedničkou.

Jakub Klepiš pro změnu zářil v ofenzivě, bylo znát, že si dobře rozumí s Ľubošem Bartečkem a Petrem Vránou. Tenhle útok hrál výborně. "Jsem nadmíru spokojený, v útoku a v obraně mám výborné spoluhráče. Když budeme nadále dělat, co máme, tak by to mohlo být dobré," zmiňuje. Přiznává, že před zápasem ani moc neřešil, kdo bude stát na opačné straně barikády.

Lev začínal proti Dynamu Riga, které tvoří základ lotyšské reprezentace. S tou mají členové českého národního týmu dostatek zkušeností, kupříkladu v Německu 2010 začala proti lotyšskému výběru jejich cesta k senzačnímu zlatu. "Já ale nad tímhle nepřemýšlel. Vůbec jsem si to nepustil do hlavy. Chtěl jsem prostě vyhrát, bylo důležité, aby z nás všech trochu spadl stres. A to se povedlo," libuje si.

Hráči si ve čtvrtek užili pozdní večer, před půlnocí absolvovali s rodinami večeři v hotelu Expo, který sousedí s Tipsport arénou. V pátek už se zase dali do práce, KHL totiž nabírá divoké tempo. Už v sobotu 8. září hraje pražský klub další domácí zápas proti Spartaku Moskva, začínat se tentokrát bude v 17 hodin. V pondělí dorazí pro změnu ukrajinský nováček z Doněcku.
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se