06.09.2012 22:27:06
V hokejové MHL startují Karlovy Vary i Budapešť
Nekomerční společnost MHL byla založena 26. března 2009 dvaceti profesionálními kluby KHL a vedením KHL. Výkonným ředitelem MHL je Dmitrij Jefimov. V současné době v lize působí celkem 32 klubů: 26 z Ruska, 2 kluby z Běloruska, 1 z Lotyšska, 1 z České republiky (HC Energie Karlovy Vary) a 1 z Maďarska (Patriot Budapešť).

V MHL tedy působí několik stovek mladých hokejistů ve věku do 21 let. Za hlavní smysl a cíle MHL definuje propagaci, rozvoj a kvalitativní růst mládežnického hokeje. V sezóně 2009/2010 začali vůbec poprvé v historii ruského hokeje mladí hráči hrát svou vlastní soutěž, kde si mohli změřit své síly na plně profesionální úrovni ligy pod "gescí" KHL nejen mezi sebou, ale také s hokejisty z Běloruska i Lotyšska.

Hlavní trofejí soutěže, která byla zahájena 4. září 2009, je Pohár V. B. Charlamova. Tuto trofej vyhrál jako první celek "Ocelové lišky Magnitogorsk", posledním vítězem je celek "Omsk Hawks". Soutěž MHL zvyšuje nejen kvalitu přípravy mladých hokejistů, zároveň nabízí hokejovým fanouškům další hokejové zápasy na vysoké úrovni a svou popularitou přispívá k dalšímu rozvoji ledního hokeje mezi mládeží.
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se