06.09.2012 13:01:56
Už i státem preferovaní lidovci protestují proti chování veřejnoprávních médií v době voleb
Specificky pojatý výběr Radiožurnálu diskriminuje v předvolebních debatách menší strany a koalice ve prospěch velkých.

Předsednictvo KDU-ČSL dnes vyjádřilo ostrý nesouhlas s postupem ČRo Radiožurnálu, který odmítl pozvat do diskusního pořadu Předvolební speciál Martina Veselovského - lídra Koalice pro Královéhradecký kraj a předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka, přestože podle výsledku šetření agentury PPM Factum získala Koalice pro Královéhradecký kraj (KKK) přes 5 procent, přesněji 5,4 procenta hlasů.
„Jednání Radiožurnálu považujeme za diskriminační a nesouhlasíme s ním. Proto jsme se rozhodli se svou stížností obrátit na Radu Českého rozhlasu i na jejího generálního ředitele s žádostí o nápravu s tím, že zvažujeme i další kroky, které dále zvolíme, " uvedla v dnešním prohlášení mluvčí lidovců Alexandra Alvarová.
Veřejnoprávní médium musí být subjektem, který plně respektuje politický pluralismus v České republice. Proto podle KDU-ČSL zvolený postup ČRo Radiožurnálu se zvýšeným procentem nutného predikovaného volebního zisku nad zákonnou mez opakovaně poškozuje kandidáty KDU-ČSL a potažmo politický pluralismus v zemi.

„Nevěříme, že by ČRo 1 Radiožurnál neznal volební zákon. Do zastupitelstva se dostanou všechny strany s výsledkem nad 5 procent. Pokud Radiožurnál ve své metodice výběru kandidátů dojde až k nutnosti překročit hranici 6,5 procenta preferencí, (jako se to stalo u výzkumu v Královéhradeckém kraji), nedá se to vysvětlit jinak, než jako skrytá snaha poškodit menší politické subjekty ve prospěch velkých. Je zřejmé, že psychologický efekt tohoto velmi specifického výběru Radiožurnálu povede voliče k domnění, že nemá smysl menší strany a koalice volit a že se s nimi tedy nepočítá, “ uzavřela mluvčí lidovců Alvarová.

autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se