05.09.2012 21:07:56
Sdružení nestraníků: Proč byl odvolán policejní prezident?
Sdružení nestraníků protestuje proti odvolání Lessyho. Myslíme si, že Petr Lessy je sice spojený se stranou Věci Veřejné, ale na tom nezáleží, důležité je že svojí práci dělal dobře. Lessy byl nejlepším policejním prezidentem v dějinách České republiky. Lessy je jeden z mála čestných a neúplatných politiků, snažil se bojovat proti korupci bez ohledu na stranickou příslušnost pachatelů. Lessy chtěl přistřihnout křídla modrým supům, ktzeří drancují republiku. Proto musel být odvolán, aby politici z ODS a TOP 09 a na ně napojení lobbysté mohli v klidu nerušeně krást. Za působení Lessyho v čele policie se policii dařilo rozkrývat závažné korupční kauzy, ať už se jednalo o tunelování na ministerstvu životního prostředí za Pavla Drobila (ODS), kauza Promopro (Alexandr Vondra, ODS), předražený nákup letadel pro armádu za který je obviněná Vlasta Parkanová (TOP 09) a z chování a výroků dalších politiků z TOP 09 se dá usuzovat že odpovědná za to není jen ona sama ale i mnozí další politici z této strany, dále korupce na krajském úřadu středočeského kraje (David Rath- ČSSD) a další případy. Činnost policie pod vedením Lessyho začala ohrožovat celý zkorumpovaný vládnoucí režim v České republice a to se Lessymu stalo osudným. Je zřejmé že většina případů korupce a tunelování v politice bude odložena. Odsouzen bude zřejmě jen David Rath, neboť nemá správnou stranickou příslušnost, ale ještě horší korupčníci a tuneláři z ODS a TOP 09 se bát nemusí, jejich zločiny zřejmě nebudou nikdy vyšetřeny.
Nový policejní prezident Červíček byl řadový policista, kterého bývalý ministr vnitra Ivan Langer přivedl do vedení policie. Navíc jeho přítelkyně je poslankyně za ODS. To hovoří za vše. Ještě nikdy od roku 1989 nebyl velitel policie natolik závislý na vládnoucí straně jako dnes. Lze předpokládat, že s Langerovým mužem se do policie vrátí Langerovy praktiky. Všechny pozitivní změny v policii za poslední rok a půl přijdou vniveč a policie si opět nedovolí vyšetřovat a stíhat zkorumpované politiky a rozkrádání státu může nerušeně pokračovat dokud ještě bude co ukrást.
Současná vláda slibovala před volbami i po nich že bude bojovat proti korupci. A jaká je realita? Korupce v politice je horší než kdykoliv předtím. Několik ministrů je důvodně podezřelých z korupce, někteří, jako Pavel Drobil z vlády museli odejít a jiní jako Alexandr Vondra ve vládě stále zůstávají jako kdyby se nic nestalo. Místo toho aby odešel ministr podezřelý z korupce musel odejít policejní prezident, který chtěl s korupcí bojovat. To je „boj proti korupci“ v režii ODS a TOP 09.

Nedělejme si však iluze, že až se dostane k moci ČSSD situace se zlepší. Případ Davida Ratha ukazuje, že ČSSD se od ODS a TOP 09 příliš neliší. Všechny politické strany jsou založeny na korupci, klientelismu, lobbysmu a zneužívání moci. To vyplývá ze samotné podstaty politických stran, protože velké strany potřebují na svůj provoz velké peníze a ty je třeba nějak získat. Jediné řešení, jak skutečně bojovat proti korupci a zastavit rozkrádání státu je nevolit řádnou politickou stranu a jediná alternativa proti zkorumpovanému vládnoucímu režimu je sdružení nestraníků. Nevolte tuneláře a podvodníky, volte nestraníky!

Více zde: http://www.nestranici.org/news/sdruzeni-nestraniku-nesouhlasi-s-odvolanim-lessyho/

autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se