30.08.2012 18:46:24
Viktoria Plzeň dobyla příbramskou tvrz
Václav Prokůpek (onlajny.com): Juniorka Plzně dobyla příbramskou tvrz

Tři body za výhru 3:0 přivážejí fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň z Příbrami, kde se v pondělí podvečer utkali, v rámci pátého kola Juniorské ligy, s juniorkou prvoligového 1.FK. Viktoriáni tak odčinili překvapivou porážku z posledního kola, kdy doma podlehli Jablonci.
První poločas nabídl hru především mezi velkými čtverci. Nebezpečnější ale byli hosté, kteří si přeci jen vytvořili několik slibných šancí. Tou první byla ve 12. minutě střela Daniela Černého. Míč však mířil mimo. Střelecký pokus Petráčka ve 26. minutě zase zastavila tyč domácí branky. Stejný hráč šel ve 35. minutě sám na domácího brankáře Krčka, zakončil ale vedle.
O poločasu hosté prostřídali a ještě více přidali na obrátkách. Už v 56. minutě našel Kyndl na zadní tyči volného Františka Dvořáka, který nedal gólmanovi Příbrami šanci – 0:1. O čtvrt hodiny později to již bylo 0:2. To přesně zacílil, po ideální příhře od střídajícího Lukeše, Daniel Černý. Poté se mohl zapsat do listiny střelců Petráček. Samostatný únik však zakončil nepřesným lobem, který se stal kořistí domácího brankáře. V 89. minutě se skore měnilo naposledy. Hrubý vystihl přihrávku domácích, neotálel a rychle vybídl ke skórování Dvořáka. Ten svojí druhou trefou v utkání stanovil konečný výsledek na 0:3.
„V prvním poločasu jsme nebyli spokojeni s předváděnou hrou. Měli jsme tam spoustu nepřesností a zbytečných, nevynucených ztrát. Na to jsme o poločasu reagovali dvojím vystřídáním, což se ukázalo jako správná volba,“ popisoval dění na hřišti asistent trenéra Martin Lepeška. Ve druhé části Viktoria zpřesnila hru a dostavily se gólové příležitosti. „Postupem času jsme získávali více ze hry. Dokázali jsme si vytvářet příležitosti, z nichž tři jsme zakončili. Hra sice ještě nebyla ideální, ale dosažený výsledek těší,“ dodal Lepeška.

Juniorská liga
1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 0:3
Poločas: 0:0
Branky: 56. a 89. Dvořák, 71. Černý
ŽK: 0:3
Rozhodčí: Bílek
Viktoria: Mandous – Hošťálek (46. Lukeš), Chocholoušek, Domabyl, Končal (78. Krčál) – Libotovský, Hoffmann (46. Dvořák), Kyndl (80. Růžička) – Hrubý, Černý, Petráček. Trenéři: Skála, Lepenka
Pro Onlajny.cz (com, eu) komentoval tento zápas Ing. Václav Prokůpek, Ph.D., volební lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji