30.08.2012 15:08:34
Co se děje v policii? Odchází s Lessym i právní stát?
Miroslav Kalousek s Petrem Nečasem rozjeli politický puč a dosadili Langrova muže Martina Červíčka do postu policejního prezidenta. Dnešním dnem byl zmařen největší přínos Věcí veřejných pro občany České republiky, dnes skončila nezávislost Policejního prezidenta a policie vůbec. Čeká nás teror Ivana Langera, který byť voliči vykroužkován, se na scénu vrátil. Za odchodem policejního prezidenta reálně stojí Ivan Bilek, Langrův muž, který už jednou souboj o post policejního prezidenta prohrál.
Do čela policie ministr Jan Kubice jmenoval Martina Červíčka, životního partnera poslankyně ODS Jany Černochové. Právě Červíček má velmi blízko k ODS, neboť jej bez výběrového řízení jmenoval do čela pražské policie Ivan Langer, aby kryl Topolánkovi záda před rozmáhající se vlivem jeho oponenta, pražského primátora a tehdejšího prvního místopředsedu ODS Pavla Béma. Zarážející na celé situaci je skutečnost, že minimálně od pondělka koaliční špičky o odvolání Lessyho věděli a šéf GIBS Bílek byl v pátek dokonce na Úřadu vlády.

Situaci považuji za velmi vážnou, neboť ta svým významem narušuje principy právního státu a omezí vyšetřování policie v citlivých politických kauzách.

autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se