25.08.2012 23:09:20
Sokolov chce se omezit počet hracích automatů
Sokolov chce vyhláškou omezit místa provozu hracích automatů a videoterminálů. Zřejmě se bude jednat o centrum města. Vyhlášku má do konce letošního roku připravit finanční odbor, uvedl Český rozhlas.

V Sokolově je nyní 175 výherních hracích automatů a 201 videoterminálů. Většina z nich je právě v hernách v centru. Město přitom z provozu heren dostává ročně zhruba 11 milionů korun, což je významný příjem. I proto vedení radnice zvažuje spíše mírnější omezení.

Podle místostarosty Sokolova Karla Jakobce by licence na videoterminály měly od ledna podle současných informací platit ještě tři roky. Pokud by radnice zakázala výherní automaty hned od Nového roku, jen převede klienty na videoterminály, ze kterých město téměř nic nemá. Je proto možné, že vyhláška bude přijata s odloženou platností například o tři roky.

Pokud by město vyhláškou zakázalo automaty v centru a u škol a kostelů, podle odhadů by přišlo asi o 70 procent současných příjmů.

Zatímco sokolovská radnice chce automaty jen omezit, tak například v příhraničním Chebu chce město vytlačit automaty z města úplně. Jediným místem, kde by mohly fungovat, je tržnice na Svatém Kříži u Chebu na silnici do Německa.
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se