15.08.2012 14:17:14
Jan Fischer je prezidentským kandidátem jen pro milionáře
V regálech politického supermarketu se objevil nový produkt - kandidát na prezidenta. O tuto vyjímečnou nabídku je mezi voliči, kteří si touží trochu naivně zvolit " svého" prezidenta, velký zájem - jako o každé nové zboží...je to něco úplně nového...Nabídka je velká, i když jde většinou o přebrané zboží...
Teď už je to práce pro odborníky na politický marketing, všechno to trochu zastaralé a ošuntělé zboží , které reprezentuje bídu a malost české politiky - musí vkusně zabalit, okrášlit novými hesly a předvolebními frázemi a nabidnout tento nový produkt voličům...bude opravdu " nejlepší " ten kandidát, který získá na svou reklamní předvolební kampaň více financí a pomocníků...?
Mnozí kandidáti mohou spoléhat na stranické pokladny, pokud jde o největší politické strany, jsou nějakým zázrakem stále plné...ostatní spoléhají na štědré sponzory.
Voliči - milionáři, zřejmě budou volit Fischera, peníze a podpora se mu od nich zatím jenom hrnou... vede miliardář Chrenek. který pomohl zázračně zbohatnout Grossovi, ten vytáhl s kasy rovnou devět milionů. Číslo devět symbolizuje dokonalost, že by Fischer byl pro milionáře a miliardáře ideální kandidát ?
Jako bývalý kariérní komunista jistě v polistopadové době prokázal dost ohebnosti a pružnosti...ve funkci premiéra úřednické vlády byl populární...Premiéři vládnoucí v " nestranické vládě odborníků" získávají v Česku popularitu jaksi automaticky, bez ohledu na výsledky...To je to kouzlo, kterým očaroval peněženky boháčů ? Přicházejí další s nabídkou peněz a pomoci...
Jako jeden z posledních nabídl zázračnému kandidátu na prezidenta svou pomoc mediální magnát Soukup, prý zcela nezištně a bez finančního daru, ale taková sleva 90 procent na billboardy se může také hodit... Soukup nám všem vysvětlil, proč podporuje Fischerovu kandidaturu, prý je to " slušný a poctivý člověk..."
Vzhledem k tomu, že Soukup podporoval v minulosti Stranu Zelených ( byl za ni náměstkem ministryně školství...), potom osobně pliitickou turistku, Olgu Zubovou a nakonec i Věci Veřejné a ČSSD....dá se jistě věřit tomu, že i všichni tito politici si zasloužili jeho podporu také proto, že to všichni jsou slušní a poctivý lidé....
Jan Fischer má jistě velkou šanci, konkurence je dost slabá a se zvyšujícím počtem dalších podivných kandidátů se z volby prezidenta stává větší tragikomedie, než když byl volen pouze poslanci a senátory.
Minulá " nelidová" volba měla vlastně i svou výhodu, byla mnohem kratší a bez předvolební kampaně, která ještě slibuje pěkné divadlo...snad nebude moc trapné i když mezi kandidáty přibývají další zajímavé " osobnosti ", už nejen exotické jméno, ale už i exotická tvář.
Stále více mám pocit, že 650 milionů, které budou údajně vynaloženy na předvolební kampaň by se dalo použít jiným, mnohem užitečnějším způsobem...


autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se