31.07.2012 18:55:03
Kolaps registru vozidel je obrovská blamáž, ministr Dobeš by měl rezignovat
ČSSD považuje pokračující a už téměř třítýdenní kolaps centrálního registru motorových vozidel za naprosto neúnosný. Je nepřijatelné, aby tato situace - byť o jediný den – nadále občanům komplikovala život kvůli totálnímu manažerskému selhání ministra Pavla Dobeše a jeho předchůdců z Věcí veřejných na ministerstvu dopravy.

Je to už poněkolikáté, kdy Nečasova vláda zcela selhává v plnění své základní funkce - v zajištění hladce fungujícího servisu a chodu centrálních úřadů. Připomeňme Drábkův krach systému výplat sociálních dávek, který rozmetal do té doby plně funkční úřady práce, zkomplikoval život desetitisícům občanů v sociálně složité situaci a významně poškodil zaměstnance státní správy. Systém výplat dávek na ÚP přitom dodnes není zcela funkční a nadále obsahuje řadu chyb a nedostatků. Stejně jako centrální registr vozidel byl pořízen bez výběrového řízení.

Kolaps nově nasazovaných IT systémů Nečasovy vlády provází vážná podezření z klientelismu, která dodnes nedokázali ministři ani premiér věrohodně vysvětlit či obhájit. Systémy nejsou řádně připraveny, ani odzkoušeny. Vláda je arogantně a chaoticky testuje přímo na občanech.

ČSSD nevěří ministru dopravy P. Dobešovi, že je schopen situaci zvládnout. Jeho sliby o okamžité nápravě či náhradě systému se ukázaly jako nepravdy. Systém dál kolabuje, vykazuje údajně až milion chyb v evidovaných datech, ministr nemá nad celým projektem kontrolu a musí přijmout svou politickou odpovědnost.

ČSSD žádá o okamžitý zásah předsedu vlády Petra Nečase, tak aby v co nejkratší době byla funkčnost systému registru motorových vozidel plně obnovena a občané nemuseli čelit totální neschopnosti vlády zajistit běžnou evidenci motorových vozidel.

Ministr Dobeš manažersky selhal. Měl by proto v nejbližší době rezignovat na svou funkci. Pokud tak neučiní sám, měl by předseda vlády navrhnout jeho odvolání. Z velmi podobného důvodu by pak měl být spravedlivě odvolán i ministr Drábek z TOP 09.
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se