25.07.2012 18:24:59
Je to vůbec možné?
Coloradská universita jen 16 mil od dějiště ‘Batnamova’ masakru z pátečního rána v ten samý den nacvičovala úplně to samé, když se studenti cvičili, jak mají reagovat, když bude střelec pálit v kině.

„Fakulta osteopatické medicíny University v Rocky Vista je zrovna uprostřed nácviků specializované výuky podpory života při katastrofách pro 150 studentů medicíny z druhých ročníků. Spolu s reakcí na přírodní katastrofy, jako hurikány a povodně, a teroristickými útoky, je jedním ze scénářů výcvik studentů v reakci na palbu střelce do lidí v kině a při tomto útoku používají i bombu,“ hlásí Denver Post.

Ten doplňkový detail s použitím bomby během cvičení vytváří podobnost s touto střelbou, která je ještě příšernější, uvážíme-li, že střelec James Holmes použil během svého smrtícího útoku kouřovou pumu.

Tohle cvičení bylo součástí cvičných aktivit při Výcviku k pokročilé podpoře života při katastrofách, jehož se účastní lékaři specializovaní na nouzové situace. I střelba v Auroře byla ve skutečnosti zahrnuta do výcviku na této universitě, který se odehrál jen hodiny po masakru.

„Tato ironie je zarážející, prostě zarážející,“ řekl děkan z Rocky Vista Dr. Bruce Dubin.

Školní nácvik byl jen jednou z mnoha zvláštních koincidencí, které probíhaly v prazvláštním souběhu s tímto tragickým masakrem, během něhož bylo zabito 12 lidí, a tucty další byly zraněny.

Jedním z nich byl komix s Batmanem z roku 1986, v němž „šílený, zbraň třímající samotář vstoupí do kina a zahájí v něm střelbu.“

Jak uvádí Angus Hogwarth, existuje i mnoho dalších paralel mezi seriálem s Batmanem včetně násilných činů odehrávajících se v kinech.

Další šokující koincidencí je upoutávka, která se pouštěla před Vzestupem temného rytíře k filmu zvanému Gangsterský oddíl, ukazující gangstery nořící se zpoza plátna, aby začali střílet do hlediště. Tuto upoutávku byli Warner Brothers nuceni v zoufalství stáhnout hodiny po střelbě v Auroře.

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se