19.07.2012 21:01:14
Dohodu ACTA má nahradit CETA
Podrazy mocných tohoto světa neznají hranic. Jen co se podařilo dosáhnout zamítnutí dohody ACTA v Evropském parlamentu, snaží se Evropská unie prosadit obchodní dohodu s Kanadou zvanou CETA.

Tato dohoda má donutit poskytovatele internetových služeb, aby vládám předávali osobní údaje osob, u nichž existuje podezření, že se dopouštějí porušování autorských práv na internetu.

Součástí kanadsko-evropské smlouvy CETA mají být nejkontroverznější části dohody ACTA. Jednání o nové dohodě je v poslední etapě.

Stoupenci CETA, mezi které patří i Evropská komise, se prý snaží přesvědčit europoslance, aby nejkontroverznější ustanovení této dohody schválili. Pokud by tak učinili, nebudou je pak moci odmítnout v rámci smlouvy ACTA.

„Evropský parlament promluvil velmi hlasitě. Zahrnout tatáž odmítnutá ustanovení do daleko větší obchodní dohody bude daleko obtížnější odmítnout. Jestliže bude dohoda CETA schválena, Evropská komise pak bude europoslancům argumentovat, že už nemohou odmítnout dohodu ACTA,“ varuje profesor práva Michael Geist z University of Ottawa.


Zdroj: imcmedia.cz
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se