19.07.2012 16:49:21
Ministr za TOP 09 chce zvýšit poslanecké platy: Nehoráznost nebo ztráta soudnosti?
Bartošek: Drábkův návrh na zvýšení platů poslanců a ústavních činitelů je hanebnost

Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku, ostře odsoudil návrh platového zákona, který předpokládá zvýšení platu poslanců a ústavních činitelů. Zákon předkládá vládě ministr práce a sociálních věci Jaromír Drábek.
Podle tohoto návrhu by základní hrubá mzda poslanců vzrostla o deset tisíc korun na 66 700 Kč. Premiér by si polepšil až na 179 tisíc korun a prezident na 222 tisíc korun měsíčně. Zvýšily by se i poslanecké náhrady.
Jako krycí důvod slouží již tradičně platy ostatních činitelů státu, tentokrát jsou to soudci. Ministr se vymlouvá na rozhodnutí Ústavního soudu, které nařídilo loni zrušit snížení platu ústavních činitelů kvůli stížnostem soudců.
„Vypracovat návrh zákona, který by neumožnil poslancům se neustále schovávat za soudce a učitele, když chtějí zvýšit plat, se ovšem ještě žádnému poslanci nechtělo,“ říká Jan Bartošek a dodává: „Považuju to za naprosto asociální sprosťárnu bez kouska soudnosti. Správa státu je za této vlády na nejhorší úrovni jakou pamatuju, tak kolosální plýtvání a chaos na ministerstvech tu ještě nikdy nebyl a oni si budou přidávat na platě? Za co? Polovina z nich by byla v soukromém sektoru propuštěna a žalována zaměstanavatelem o náhradu škody!“

Jan Bartošek, který je v KDU-ČSL zodpovědný za tvorbu sociální politiky a je dlouhodobě nejostřejším kritikem ministra Drábka, je toho názoru, že ministr už zcela ztratil sociální cit a soudnost. Vadí mu, že v době, kdy se spousta domácností musí uskrovnit, lidé ztrácejí hromadně práci a ti sociálně nejslabší čelí problémům s vyplácením dávek ( které Drábek zavinil), přijde ministr najednou s něčím, co většina občanů nemůže chápat jinak, než jako aroganci moci.

Alexandra Alvarová
tisková mluvčí KDU-ČSL

zdroj: z došlé korespondence
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se