19.07.2012 16:00:12
Lidovci obviňují ODS
KDU-ČSL požaduje vyšetření celého případu selhávání Registru motorových vozidel a jmenování odpovědné osoby, která za toto manažerské pochybení ponese odpovědnost.

Ministr Dobeš nevydržel tlak a poté, co správně rozhodnul o zastavení vadného systému, opět couvnul a snaží se jej rozběhnout a přetrpět jeho slabou funkčnost.

Z technického hlediska je na Registru vozidel pozoruhodné to, že se jedná o standardní databázovou aplikaci, na které není mnoho zvláštního. Její problémy, které se týkají výkonnosti, škálovatelnosti, distribuovatelnosti a organizace přístupových práv, jsou zcela standardní a mohly/měly by být pro celou veřejnou správu vyřešeny společně najednou - ne objevovat Ameriku znovu a znovu, jak jsem toho svědky.


Problém s Registrem vozidel je příznakem širšího systémového problému: Vlády pod vedením ODS rezignovaly na koordinační úlohu státu v oboru veřejných informačních systémů (kterou dříve vykonávalo Ministerstvo informatiky) a tím umožnily neřízené mnohonásobné zadávání podobných zakázek a subdodávek a gigantické plýtvání veřejnými prostředky v celkovém řádu desítek miliard Kč.


KDU-ČSL vidí potřebu obnovit koordinaci veřejných zakázek v oboru informačních technologií s cílem omezit zbytečné výdaje veřejných prostředků.

autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se