10.07.2012 15:12:39
Česká politika potřebuje obrat
Česká politika potřebuje zásadní obrat co do obsahu i stylu, to dnes již vědí a nyní prohlašují všichni významní politici bez ohledu na to, zda se hlásí k pravici či levici. Současná stav českého hospodářství a věcí veřejných vůbec i celková nálada, která ve společnosti panuje, však ukazuje, že dosavadní politická reprezentace svoji úlohu z valné části nezvládla.

Neplněné sliby, nekonečné hašteření mezi koaličními a opozičními politiky, kličkování a intrikánství na naší politické scéně natolik zdomácněly, že není divu, že lidé politice a politikům vůbec nevěří. Hnutí nestraníků se spojila, aby nabídla novou alternativu. Protože nás dosavadní vývoj zklamal do očí bijícími rozpory mezi slovy a činy, naší prvotní snahou bude zasadit se co nejrozhodněji o obnovu jejich shody.

Hlásíme se k individualismu a k principu individuální odpovědnosti, a proto se nechceme schovávat za stranické sekretariáty. Chceme dát šanci lidem, kteří doposud neměli s politikou nic společného a přitom jejich znalosti, zkušenosti a schopnosti je předurčují k tomu, aby mohli výrazně kvalitativně ovlivnit veškeré procesy rozhodování v naší společnosti. Jsme přesvědčeni, že princip osobní odpovědnosti je mnohem lepší, než členství v jakékoliv straně.

zdroj: Sdružení nestraníků
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se