10.07.2012 14:33:43
Čína investuje do íránských ropných polí a vysmívá se embargu USA a EU
Mezi "cenou, kterou musí zaplatit," od Clintonové a Obamovou novou obchodní válkou, se není co divit, že se Čína rozhodla eskalovat svou ‘více než jen rétoriku’ z pouhého výměnného obchodu k vyhnutí se US dolarům. Poté, co Čína ignorovala tyto sankce a pak z nich obdržela výjimku, hlásí dnes v noci Press TV, že Čína bude investovat do rozvoje severních a jižních iránských ropných polí (které budou produkovat 700 000 barelů ropy denně). Jedno z těchto ropných polí Azadegan má jedno z největších ropných ložisek na světě, ropnými zásobami na tomto jediném místě odhadnutými na 42 miliard barelů – což zatím stačí na to, aby to zaplavilo Čínu – jak ještě dodal iránský ministr ropného průmyslu Rostam Qasemi, po 10-15 letech vyjednávání bylo nakonec dosaženo dohody (zrovna v téhle době, kdy je to velice příhodné), jelikož čínská strana už začala se svými aktivitami investic 20 miliard dolarů do ropných polí.“

Iránský ropný ministr Rostam Qasemi říká, že Čína souhlasila, že bude investovat 20 miliard US dolarů do rozvoje severního a jižního ropného pole Azadegan a Yadavaran, která budou nakonec produkovat 700 000 barelů ropy denně (bpd).

Tento ropný ministr v projevu k reportérům při nedělní návštěvě ve společnosti Petropars řekl, že po 10-15 letech vyjednávání s čínskou stranou bylo dosaženo dohody o rozvoji ropných polí Azadegan a Yadavaran.

Dodal ještě, že čínská strana se svými aktivitami investic 20 miliard US dolarů do ropných polí už začala.

„Zatím bylo už instalováno na ropných polích v Azadeganu a Yadavaranu více než 20 vrtných věží a po dokončení obou ropných polí se plánuje denní produkce 700 000 bpd ropy,“ uvedl Qasemi.

Tento ministr řekl, že během posledních několika měsíců byly podepsány kontrakty o rozvoji 12 nových ropných polí a dodal: „Rozvoj některých z těchto polí včetně ropných polí Azar a Chaguleh rovněž už začal.“

Qasemi řekl, že byla přijata nezbytná opatření k rozvoji pobřežních ropných polí Darkhoein a Mansouri stejně jako mořských polí jako Farzad A.

Ropné pole Yadavaran leží v jihozápadní provincii Kuzestan hraničící s Irákem. Realizace rozvojového projektu ropného pole se očekává ve třech fázích. Po dokončení každé z fází se očekává, že se denně bude čerpat asi 300 000 barelů ropy.

Ropné pole Azadegan má jedno z největších ropných ložisek na světě s ropnými rezervami na tomto místě odhadnutými na 42 miliard barelů.

Irán drží třetí největší ověřené ropné rezervy na světě a druhé největší rezervy zemního plynu.

Celkové ropné rezervy na tomto místě byly odhadnuty na více než 560 miliard barelů s asi 140 miliardami barelů těžitelné ropy. Navíc na těžké a extra-těžké variety ropy připadá zhruba 70-100 miliard barelů z celkových rezerv.Zdroj: zerohedge.com, bbc.com
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se