08.07.2012 16:45:15
Hořovický badminton bude v Londýně
Nejlepší český badmintonista posledních let, Petr Koukal z Hořovic, si svoji olympijskou premiéru odbyl již v roce 2008 v Pekingu. Hned po návratu se rozhodl, že udělá vše proto, aby si start na olympijském badmintonovém turnaji zopakoval i v Londýně 2012. Dlouho šlo vše podle plánu a v roce 2010 se Petr pohyboval kolem 35. místa světového žebříčku a především hrál svůj dosud nejlepší badminton.Na podzim 2010 však přišla jako blesk z čistého nebe zpráva „Koukal má rakovinu“. Místo plánovaného tříměsíčního tréninku s indonéským trenérem, který už byl tou dobou v Praze, následoval okamžitý chirurgický zákrok a poté tříměsíční chemoterapie. Na začátku roku 2011, pět měsíců před startem olympijské kvalifikace, tak začínal náš nejlepší hráč prakticky znovu od nuly. Přesto se dokázal již za šest týdnů připravit natolik, že v únoru 2011 obhájil titul mistra republiky a postupně se dál vracel do takové formy, která mu opět dovolila zvládnout celoroční turnajovou zátěž.

Olympijská kvalifikace badmintonistům startovala 1. května 2011 a trvala přesně rok. Během této doby absolvoval Petr Koukal sérii 28 turnajů po celém světě. K 30. dubnu 2012, tedy v den uzavření základní části kvalifikace, byla česká jednička na 40. místě redukovaného světového žebříčku, tedy na poslední postupové pozici. Mezinárodní badmintonová federace však ve dvouhře mužů udělila trochu nečekaně dvě tzv. „olympijské tripartity“, čímž se Koukal dostal až na pozici druhého náhradníka a na potvrzení nominace tak musel znovu čekat. Až po uzávěrce přihlášek kvalifikovaných hráčů, které podávaly jednotlivé národní olympijské výbory k 31. květnu, se Petr opět vrátil s konečnou platností na postupovou pozici a dnes oficiálně oslavuje úspěšnou kvalifikaci na své druhé olympijské hry.

„Po celou dobu jsem nepřestal věřit, že se kvalifikuji, ale až 1. června jsem si mohl spokojeně oddychnout, když jsem se dověděl oficiální verdikt,“ vzkázal zaslouženě spokojený Petr Koukal z Maďarska, kde právě tou dobou vybojoval se svým týmem TJ Sokol Veselý Brno Jehnice na Europa Cupu bronzovou medaili. „Za úspěšné završení svého „příběhu“ a cesty do Londýna vděčím mnoha blízkým lidem a také svým partnerům, díky nimž mám dál možnost držet krok se světovou špičkou,“ dodává.

Od pondělí 4. června začala hořovickému olympionikovi dlouhodobá příprava se špičkovým nizozemským hráčem a trenérem Dicky Palyamou. Koukal se bude pod jeho dohledem připravovat v domácím prostředí pražského sportovního centra Hamr-Braník a přeruší ji jen desetidenním tréninkovým pobytem v Dánsku.

Úspěšnou nominací na Olympiádu do Londýna si Petr Koukal zajistil i pomyslný happy-end pro svůj časosběrný dokument „CESTA SNU“, jehož natáčení zahájil v těžké době před necelými dvěma lety, kdy mu byla diagnostikována rakovina. Film bude vrcholit právě děním v Londýně a jeho premiéra je plánována na podzim letošního roku. Ukázku je možné zhlédnout na oficiálních stránkách http://www.petrkoukal.com./

Petr Koukal st., vedoucí realizačního týmu
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se