07.07.2012 15:26:35
Jemenská cesta pro Sýrii zkrachovala
Americký návrh počítal s tím, že by v případě Sýrie byly respektovány zájmy Ruské federace, která má s centrální syrskou vládou v Damašku dlouhodobě nadstandartní vztahy. Navíc má Rusko v Sýrii jedinou námořní základnu na Blízkém východě.


Jenže, kdo by Asada nahradil? Na rozdíl od Jemenu je vedoucí strana BAS v Sýrii doslova prolezlá příbuzenstvem současného prezidenta. A opozice? Národní rada by neměla situaci pod kontrolou a hrozilo by, že nepokoje v Sýrii se ještě vyhrotí.


A pak už je tady jen cesta nástupu islámskéch fundamentalistů. A ty na rozdíl od zájmů Ruska, USA a vlády i slabé opozice, drží pohromadě.


Nikoliv ne náhodou Talibán, al-Kájda i Muslimské bratrstvo bojuje v Sýrii pod jednou vlajkou a když nedávno ukázal současný prezident Sýrie novinářům dvacet zabitých žoldáků, aby na nich demonstroval, že se jedná o militantní fundamentalisty z celého světa, ukázalo se, že vyznavači islámu z různých koutů světa válčí proti Asadově vládě jednotně, bez rozdílu z jaké země pocházejí! Ani tyto snímky ale nezmírnily mediální válku, která je proti Asadově vládě vedena. Jen dotyční novináři nevědí, kdo by měl Asada a jeho administrativu nahradil, aby v Sýrii nevypuklo ještě větší peklo a vyvražďování civilistů, než tam probíhá doposud..zdroj: ustoday.com, found.ru, TI.com, svobodne-slovo.webnode.cz

www.vaclavprokupek.cz, www.amnestyworld.net

autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se