07.07.2012 15:25:14
V Egyptě chtějí soudce Lynče
Rozbouřené ulice nesouhlasí s rozsudkem doživotního vězení. Tisíce lidí zaplavily ulice egyptské metropole Káhiry a dalších úzení Egypty. Manifestací se v největší míře zúčastnili stoupenci radikálního Muslimského bratrstva požadující rozsudek smrti a také aktivisté mládežnického hnutí, které se stalo hybnou silou loňských demonstrací. Jejich koordinátor Ibráhím Tamima řekl serveru Ahram Online, že je tímto jasné, že armáda chce udržet staré mocenské struktury u moci.


Kandidát na prezidenta Muslimského bratrstva Muhammad Mursí, který se dostal do druhého kola voleb, prohlásil, že podporuje "revolucionáře" a vyzval protestující, aby dál usilovali o prosazení změn v zemi. Rovněž přislíbil, že pokud zvítězí ve volbách, bude se snažit o shromáždění dalších důkazů odpovědnosti za smrt protivládních demonstrantů u nejvýše postavených činitelů bývalého režimu.

Mursí také obvinil svého soupeře v druhém kole voleb, posledního premiéra za Mubarakovy vlády Ahmada Šafíka, že se postaral o "uklizení" důkazů. Muslimské bratrstvo, které vyhrálo parlamentní volby v zemi, netají obavy, že Šafíkovým převzetím prezidentské funkce dosáhnou staré mocenské struktury svého vítězství. Společně se čtyřiaosmdesátiletým Mubarakem byl k doživotnímu vězení za podíl na smrti demonstrantů odsouzen i někdejší ministr vnitra Habíb Adlí. Naopak šest bývalých vysokých bezpečnostních představitelů egyptského režimu soud zprostil viny ze smrti protestujících. Souzeni také byli synové Mubaraka Gamál a Alá, kteří čelili obvinění z korupce. Soud je ale oba zbavil obvinění.Co to tedy znamená? Ulice se plní stoupenci trestu smrti a islámského hnutí a jedinou protiváhou je "stará struktura" Mubarakova režimu. Prosadí se "právo soudce Lynče". A není tohle začátek nového trendu - tvrdým islámských trestů. Na jednu stranu lze chápat hněv proti diktátorovi, ale vyřešila by případná smrt Mubaraka situaci v egyptě. Nikoliv, ale Egypt jasně směřuje k islámskému státnímu zřízení a řev ulice je tím nejlepším pro potírání demokracie.Zdroj: Ahram Online, www.vaclavprokupek.cz, svobodne-slovo.webnode.cz

ru.yahoo.com, lidova-demokrace.stranky1.cz


autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se