07.07.2012 13:59:16
Wimbledon - LIVE: Britové po 74 letech šílí, Skot A. Murray ve finále!
Britové slaví. Prvního domácího vítěze Wimbledonu od roku 1936 ještě nemají, prvního finalistu po dlouhých 74 letech však už ano. Postaral se o to na čtvrtý pokus Andy Murray, který dnes porazil 3-1 na sety Francuze Jo-Wilfrieda Tsongu. O titul se v neděli utká s Federerem.

Andy Murray si ve Wimbledonu zahrál v semifinále už čtvrtý rok po sobě. Zatímco v sezoně 2009 prohrál s Roddickem a poslední dva ročníky s Nadalem, letos konečně uspěl. Britský tenista mohl opět narazit na Nadala, toho ale už ve 2. kole z cesty senzačně odstranil Lukáš Rosol a Murray se tak nakonec utkal v souboji dvou loňských poražených semifinalistů s Jo-Wilfriedem Tsongou.

Francouzský tenista dnes nedokázal navázat na výkony z předchozích kol a příliš často chyboval. Rozhodujícím faktorem celého střetnutí byly nevynucené chyby, kterýc Tsonga udělal 42 a Murray jen 12. Murray minimum chyb vyšperkoval 40 winnery a nakonec za necelé 3 hodiny hry zaslouženě vyhrál 6-3 6-4 3-6 7-5.

Svěřenec Ivana Lendla tak poprvé postoupil do finále Wimbledonu a stal se prvním domácím finalistou po 74 letech. "Velká úleva," oddechl si Murray, který se v All England Clubu může stát také prvním britským vítězem od triumfu Freda Perryho v roce 1936.

Celkově Murray postoupil do čtvrtého grandslamového finále, v těch předchozích neuhrál ani set. V Londýně ho už potřetí čeká Roger Federer, kterému neúspěšně čelil v roce 2008 na US Open a předloni v Melbourne. "Ale mám zkušenosti z těchto zápasů a pokusím se je využít ve svou výhodu. Hlavně se musím poučit z chyb. Snad to v neděli bude lepší," vzkázal natěšeným britským fanouškům.

Pokud v neděli zvítězí Federer, jenž dnes vyřadil obhájce titulu Djokoviče, a získá už sedmou wimbledonskou trofej, vystřídá Srba v čele světového žebříčku. Tam by se švýcarský tenista vrátil po dvou letech.
autor www.zapadocesi.info @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se