29.06.2012 17:07:18
Drábek podle lidovců lže
Jan Bartošek: Drábek lže buď svým koaličním partnerům nebo České spořitelně – ve vládě tvrdí, že výplaty přes složenky prý umožní

KDU-ČSL zásadním způsobem odmítá nový plán ministra Drábka na výplaty sociálních dávek pouze prostřednictvím tzv. sociálních platebních karet.
Pro zdravotně postižené lidi je ukončení výplat složenkou základním logistickým problémem – zvláště pokud bydlí na vesnici. Plán ministerstva je zcela bezohledný a dělá vše pro to, aby bylo vyhověno České spořitelně. "V platné smlouvě se nepočítá s výplatou prostřednictvím složenek," uvedla Česká spořitelna. Od srpna by měly všechny peníze chodit na účet k sociální kartě do České spořitelny, která zakázku na správu peněz vyhrála.
Instrukce školit pracovníky Úřadů práce pro případ, že by někdo z tělesně postižených požadoval vyplácení dávek složenkou, jako doposud, chybí.

Ministr Drábek pracovníky nechal záměrně bez instrukcí, aby dal jasně najevo, že s výplatou přes složenku se nepočítá.
„K čemu je ale postiženému karta do bankomatu, když to pro něj znamená na malých městech a vesnicích neřešitelný problém. Infrastruktura bank a supermarketů je nerovnoměrná a neposkytuje postiženým dostatečnou oporu pro platby služeb a zboží, které potřebují,“ řekl Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku a dodal: „S-karty nejsou žádné doklady určené zdravotně postiženým. Jsou to bankovní, finanční produkty. Z jejich zavedení bude těžit jen banka, profit pro stát je pochybný. A navíc to ponižujícím způsobem zachází s tělesně postiženými. Křesťanskou politiku si takhle opravdu nepředstavuji.“


Alexandra Alvarová
tisková mluvčí KDU-ČSL

z došlé korespondence
autor www.nezavisliobcane.eu @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se