29.06.2012 15:14:13
Zelení, lidovci i sociologové si myslí, že demokracie v ČR je ohrožena
PRÁVNÍ STÁT A DEMOKRACIE V ČESKÉ REPUBLICE JSOU VÁŽNĚ OHROŽENY


...… řekli dnes na společné tiskové konferenci Pavel Bělobrádek, Ondřej Liška, Ivan Gabal a Pavel Svoboda. Zástupci KDU-ČSL a Strany Zelených se shodli na společném varování nejvyššího stupně.

Pavel Bělobrádek, předseda lidovců, komentoval podivné vysvětlení premiéra Nečase kolem odvolání ministra Pospíšila:

Donedávna jsme požadovali rezignaci vlády kvůli nekompetentním rozhodnutím ve věci reforem, ale nyní je problém mnohem vážnější. Přišel čas, abychom rozbili chobotnici, která se v našem státě obtočila kolem demokratických mechanismů a brání jim dýchat. Požadujeme nové volby. Je třeba, aby se spojili všichni lidé dobré vůle bez ohledu na momentální programové preference.

Ondřej Liška, předseda strany Zelených, doslova pro média uvedl:
Dvaadvacet let po listopadu nám eroduje křehký demokratický systém. Nejde jen o zákulisní bratrstva, ale nyní už o post premiéra, jenž vyslyšel žádosti kmotrů a upřednostnil jejich zájmy. Zde vůbec nejde o osobu ministra Pospíšila, ale o způsob, jak se tato vláda chová.

Ivan Gabal, který je společným kandidátem obou stran do Senátu České republiky, zdůraznil, že ho spolupráce obou stran na zásadních problémech obnovy demokracie v zemi nesmírně zavazuje a komentoval současnou situaci:
Stávající situace ukazuje oprávnění nároků veřejnosti na více veřejné kontroly – pro mne je šokující, že byl premiér Nečas takhle trapně obětován a donucen k tak nepravděpodobnému, ubohému vysvětlení pro odvolání ministra spravedlnosti. Kdo má takovou moc, že je schopen donutit premiéra suverénní země ke spáchání takového politického harakiri, ptám se?

Pavel Svoboda, místopředseda KDU- ČSL pro oblast spravedlnosti a zahraniční politiky, poté ve svém projevu pro tisk prohlásil:
Od včerejška je titul Vláda boje proti korupci pouhý výsměch a každý člen této vlády se stává automaticky komplicem při napomáhání rozkladu právního státu. Premiér jedná podle not zadaných systémem, který začíná na plzeňských právech výrobou poslušných soudců a státních zástupců a končí úvahami o jmenování Marka Bendy do postu ministra - téhož Marka Bendy, který plzeňská práva studoval.
Opravdu se jedná o frontální útok na právní stát v ČR. Tuhle bitvu si nesmíme dovolit prohrát.


Na tiskové konferenci se předsedové obou politických stran shodli i na tom, že v této vážné situaci je namístě spolupracovat intenzivně na zásadních věcech obnovy demokracie v naší zemi a odhlédnout od té části politických programů, které je rozdělují.

Na závěr tiskové konference uvedl Pavel Bělobrádek: Není čas na hrdinství, nyní potřebujeme spojit síly při zásadních věcech obrany demokracie a nikoli hledat, co nás rozděluje.
Ondřej Liška uzavřel: Klíč neleží ve výměně politiků, to už jsme si ověřili.. Tento systém semele každého. Na nás nyní je, abychom změnili pravidla.

Alexandra Alvarová
tisková mluvčí KDU-ČSL
autor www.nezavisliobcane.eu @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se