11.06.2012 15:37:29
VV: Radek John objasňuje, proč znovu kandiduje na předsedu
Vážení a milí členové strany, příznivci a véčkaři!


Děkuji Vám za podporu, kterou jste mi vyjádřili, když jsem vyhlásil svou kandidaturu na předsedu VV. Velmi si jí vážím a je pro mne zavazující.

Když se Věci veřejné osvobodily ze sevření dinosaurů a starých mocenských struktur z ODS a TOP09, kteří nám v průběhu koaličního vládnutí stále těsněji utahovali smyčku, nabyl jsem přesvědčení, že to může být pro VV nový začátek. Za dva roky jsme splnili 54 konkrétních bodů z programu VV. Jejich výčet naleznete na stránkách Věcí veřejných. Teď už nebudeme muset uzavírat koaliční kompromisy pro prosazení našich slibů. V konstruktivní opozici konečně můžeme podporovat dobré a profesionálně vytvořené návrhy, ať přicházejí zleva nebo zprava, chovat se naprosto čitelně, přesně tak, jak jsme slibovali před volbami. Budeme vytvářet vlastní zákonodárné iniciativy, pozměňovací návrhy a zabraňovat přehmatům vlády či radikalitě vyhraněné opozice. Věřím, že i tato náročná mise, bude důkazem občanům, že své sliby myslíme vážně, věci dotahujeme a práci nespojujeme s funkcemi a posty.

Druhým impulsem pro moji kandidaturu bylo zatčení poslance Ratha. Ukázalo se, že strategie VV, jak odhalit korupci v ČR, byla správná. Vedle zpřísnění trestů pro úředníky, prosazení „trestu smrti“ pro firmy s nekalými praktikami, zavedení přísného nového zákona o veřejných zakázkách, je tu konečně velká ryba – exhejtman Rath. Když si poslanec Rath stěžoval imunitnímu výboru, jak je možné, že policisté jeho vyšetřování nehlásili do systému ani špičkám Policie, byl to jednoznačný důkaz, že funguje to, čeho jsem na ministerstvu vnitra chtěl od začátku dosáhnout. Plně osvobodit policisty k jejich práci a zodpovědnému vyšetřování nehledě na konexe a moc. Šlo mi o to zrušit příkaz policejního prezidenta Martinů, který ukládal všem policistům povinnost hlásit všechny korupční kauzy na ústředí. To se podařilo, když jsme vybojovali nového policejního prezidenta, který příkaz pana Martinů okamžitě zrušil. Dnes mohou pracovat malé týmy policistů na závažných kauzách, týkajících se i vysokých politiků, aniž by byly čímkoliv svazováni, a aniž by kdokoli mohl ovlivňovat jejich práci. Zatčení poslance Ratha je proto, doufám, jen první vlaštovkou ukazující, že náš boj byl správný. To nám dává novou energii pro souboj s dinosaury a lišáckými politickými matadory, kteří nad námi v posledních měsících vyhrávali.

Po druhém puči zorganizovaném tentokrát Karolínou Peake a premiérem Nečasem jsem objel všechny kraje České republiky a setkával se s členy a sympatizanty VV. Většina z nich mě vyzvala k opětovné kandidatuře, která podle nich bude nejvíce integrovat různé názorové proudy ve straně, a to jak radikálnější křídlo Tomáše Jarolíma s jeho regionální zkušeností, tak i konsenzuálnější stoupence Kateřiny Klasnové s její sněmovní erudicí. Pro oba platí, že jsou velice pracovití, žijí pro Věci veřejné a mají odvahu bojovat s dinosaury jak v regionech a komunální politice, tak na sněmovní půdě. Tomáš Jarolím i Kateřina Klasnová mi potvrdili, že pod mým vedením přijmou konstruktivní spolupráci ve vedení strany.

V dalších měsících půjde o to, abychom v bitvě s korupční mafií a v našem státě pevně zakořeněnými zájmovými klikami byli jednotní a svorní, jednotně prosazovali naše názory ve sněmovně, ale i v řadě obcí, kde máme své zastupitele. Jen sounáležitost a vzájemný respekt nám dává šanci zabránit výstřelkům vlády ODS-TOP09 a 8 solitérů z platformy funkcí a postů likvidujícími přehnanými škrty českou ekonomiku.

Mým cílem, pokud dostanu dostatečnou podporu pro vedení Věcí veřejných, je sestavit strategii podávání poslaneckých návrhů zákonů, pozměňovacích návrhů a republikových výjezdů předsednictva. Chci, abychom od počátku byli tým, který se lidsky a pracovně vhodně doplňuje a bude mít své výsledky jak na půdě sněmovny v roli konstruktivní opozice, tak ve spolupráci se zastupiteli VV po celé republice. Stejně tak bude velmi důležité i průběžné kontaktní setkávání s občany, kteří z médií nemají informace o tom, čeho všeho Věci veřejné v současném volebním období dosáhly a čeho všeho ještě chtějí dosáhnout.

Čeká nás zrušení doživotní imunity zákonodárců, zpřísnění zdanění hazardu, zavedení majetkových přiznání, hlídání nedotknutelnosti těžebních limitů, dotažení opatření „šluknovského balíčku“, který řeší spravedlnost vůči příživníkům a podporu pracovitých občanů v problematických lokalitách, tlak na dodržování protikorupční strategie vytvořené na základě programu VV. Ale i právně-sociální témata – omezování lichvy, moci exekutorů, podpora sociálně-právní ochrany dětí a mnohé další. Všechno to jsou témata, která ovlivní kvalitu života slušných občanů. Současně budeme hlídat, aby nebyly zameteny pod koberec korupční kauzy, na které jsme upozornili. A aby byly potrestány krádeže při veřejných zakázkách, ke kterým došlo jak za vlády ODS, tak za vlády ČSSD.

Je také třeba začít pracovat na volebním programu pro příští parlamentní volby, abychom měli šanci obhájit pozici VV jako parlamentní strany a dokázat, že VV nejsou stranou na jedno volební období.

Jsem bytostně přesvědčen, že stále platí „podle činů, poznáte je“. Politika mě naučila, že pokud chceme něco prosadit proti nevoli „starých politických struktur“ pak musíme být odhodlaní a vytrvalí. Nedávné měsíce ukázaly jak nepostradatelná je lidská slušnost a loajalita. Naše existence se nehodí zavedeným stranám, které se přes dvacet let podílely na rozkrádání tohoto státu, ani vlivovým skupinám, kterým bylo toto rozkrádání umožněno. O to víc si vážím Vaší podpory, Vaší věrnosti hodnotám VV a odhodlání pokračovat v našich snahách i přes nevůli okolí. To mi dává energii k dalšímu boji a prosazování receptů, které tu byly dvacet let opomíjeny či systematicky blokovány, za což dnes platíme svou bolestnou daň.

Pokud se ztotožňujete s mými názory, pohledem na svět, budu Vám vděčný za vaši podporu a hlas v přímé volbě. Předem děkuji a věřím v další spolupráci,

Váš Radek John
autor z došlé korespondence @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se